24 godziny Le Mans 2019

15h10

Zapraszamy do zapoznania się z analizą 87. edycji 24-godzinnego wyścigu Le Mans przeprowadzoną przez naszych specjalnych korespondentów w numerze 2221 AUTOhebdo, dostępną od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach oraz od środy w kioskach.

15h10

Keating Motorsports odniósł swoje zwycięstwo w pierwszej kategorii w Le Mans, wygrywając kategorię GTE Am za kierownicą słynnego już Forda GT w fioletowych barwach marki Keating-Bleekemolen-Fraga. Tytuł w tej kategorii zdobył jednak Team Project 1 i jego załoga w składzie Perfetti-Bergmeister-Lindsey.

15h10

Pod koniec ekscytującego wyścigu w GTE Pro, w którym o prowadzenie toczyły się walki pomiędzy Ferrari, Porsche, Fordem i Corvette, to AF Corse F488 nr 51 Piera Guidi-Calado-Serry zwyciężył, rywalizując w wyścigu wolnym błędów. Porsche Bruni-Lietz-Makowieckiego i Pilet-Bamber-Tandy stanęli na podium w swojej kategorii. 911 92 RSR z Christensen-Estre-Vanthoor zajął 10. miejsce w GTE Pro po problemie z układem wydechowym, ale Michael Christensen i Kévin Estre i tak zdobyli tytuł.

Corvette nie odniosła sukcesu. Po wypadku Marcela Fässlera na torze #64 samochód Magnussena-Garcii-Rockenfellera prowadził w tej kategorii, dopóki nie został uwięziony przez samochód bezpieczeństwa. Odejście Jana Magnussena ostatecznie zrujnowało ostatnie nadzieje C7R.

15h10

Jeśli Aurus 01 G-Drive Rusinova-Van Uitert-Vergne objął prowadzenie w LMP2 dzięki samochodom bezpieczeństwa, toAlpine Lapierre-Negrao-Thiriet, który zdobył zwycięstwo i tytuł w kategorii, gdy prototyp rosyjskiego zespołu stracił kilka okrążeń w wyniku problemów ze starterem. Podium uzupełniają Oreca 07 z numerem 38 z Jackie Chan DC Racing z Tung-Richelmi-Aubry i TDS Racing z Perrodo-Vaxivière-Duval. Dragonspeed Gonzaleza-Maldonado-Davidsona walczył o pierwszą trójkę, zanim Pastor Maldonado wypadł z toru w Tertre Rouge wcześnie rano.

United Autosports wraz z Hansonem-Albuquerque-Di Restą stawia pierwszego Ligiera JSP217 pod podium LMP2. Najlepszy wynik w Dallara uzyskał Cetilar Villorba Corse, zajmując miejsce poza czołową 12-tką w kategorii wraz z Lacorte-Sernagiotto-Belicchi.

15h10

Toyoty pozostały nietykalne przez cały 24-godzinny wyścig Le Mans. Jednak to hybryda TS050 nr 8 Buemi-Nakajima-Alonso zwyciężyła po raz drugi z rzędu i zdobyła tytuł kierowców po przebiciu opony w siostrzanym samochodzie nr 7 Conway-Kobayashi-Lopez.

To SMP Racing zajmuje podium w klasyfikacji generalnej z numerem 1 BR11 Petrov-Aleshin-Vandorne przed dwoma Rebellions.

14h59

Skończone ! Kazuki Nakajima, Fernando Alonso i Sébastien Buemi zwyciężają w 24-godzinnym wyścigu Le Mans 2019!

14h57

To ostatnia runda!

14h40

W GTE Am masa została prawdopodobnie powiedziana, ponieważ Ford nr 85 jest 17 cali przed Porsche nr 56.

14h36

Toyota nr 7 przystanki. Toyota nr 8 znów na czele!

14h34

Na chwilę obecną Kevin Estre i Michael Christensen zajmując 10. miejsce w GTE Pro będą tytułami mistrzowskimi.

14h32

José Maria Lopez (Toyota nr 7) awansował na szczyt klasyfikacji generalnej i na 15 minut przed metą jest 8 cali przed Kazukim Nakajimą (Toyota nr 25).

14h31

Toyota nr 8 zjeżdża do boksów.

14h28

Jeroen Bleekemolen (Ford nr 85) wykonuje to zadanie, budując przewagę 8″”6 nad Jörgiem Bergmeisterem (Porsche nr 56) na czele GTE Am.

14h25

Corvette nr 63 zmienia wahacze i spada na dziewiąte miejsce w GTE Pro, pięć okrążeń za liderem.

14h23

#LEMANS24 KLASYFIKACJA #LMGTEAM Godzina 23 1️ KEATING MOTORSPORTS #85 2️ @projekt1_93 #56 3️ @jmwmotorsport #84 @fiawec pic.twitter.com/HhiazZI1mG

— 24-godzinny Le Mans (@24heuredumans) 16 czerwca 2019

14h23

#LEMANS24 KLASYFIKACJA #LMGTEPRO Godzina 23 1️ @AFCorse #51 2️ @PorscheRaces #91 3️ @PorscheRaces #93 @fiawec pic.twitter.com/NQYfifu11o

14h23

#LEMANS24 KLASYFIKACJA #LMP2 Godzina 23 1️ @SignatechAlpine #36 2️ @DCRacing_Team #38 3️ @TDSRacing_live #28 @fiawec pic.twitter.com/uq0suYRPZ7

14h22

#LEMANS24 KLASYFIKACJA #LMP1 Godzina 23 1️ @toyota_hybrid #7 2️ @toyota_hybrid #8 3️ @SMP_Racing #11 @fiawec pic.twitter.com/0kcqQ5irks

— 24-godzinny Le Mans (@24heuredumans) 16 czerwca 2019 r.

14h21

#7 @Toyota_Hybrid zwolnił, zanim zjechał do dołu! Walka o pierwszą pozycję powraca!#WEC #SuperFinał # LeMans24 pic.twitter.com/3wPl1GJA6j

- 24-godzinny wyścig Le Mans (@ 24hoursoflemans) 16 czerwca 2019 r.