Rajd Monte Carlo 2021

13h24

To koniec Rajdu Monte Carlo 2021. Opuszczamy rajd ze zwycięstwem Sébastiena Ogiera i Juliena Ingrassii, ósmym w tej imprezie. Dziękujemy, że towarzyszyliście nam przez cały weekend. Kolejne spotkanie Rajdowych Mistrzostw Świata WRC zaplanowano na 26–28 lutego. Będzie to Rajd Arktyczny w Finlandii.

13h15

ÓSme MONTE-CARLO DLA SÉBASTIENA OGIERA

Dominujący, szybki i reaktywny Sébastien Ogier (Toyota) wygrywa Rajd Monte-Carlo 2021, ósmy w swojej karierze. Aby zakończyć wyścig w dobrym stylu, Francuz pokonał Power Stage z ponad 3 sekundami przewagi nad swoim najbliższym rywalem, Kalle Rovanperä.

Ranking Power Stage

W sumie Sébastien Ogier wyprzedza swojego kolegę z drużyny Elfyna Evansa o ponad 30 sekund. Trzecie miejsce na podium stanął Thierry Neuville rok po zwycięstwie.

Końcowy ranking Monte-Carlo 2021

To ósmy sukces Sébastiena Ogiera w Monte-Carlo i 8. w jego karierze. Habs przejmują kontrolę nad mistrzostwami świata. Do lidera traci już 50 punktów, o dziewięć więcej niż Elfyn Evans

Klasyfikacja mistrzowska

13h11

Power Stage i Monte-Carlo dla Sébastiena Ogiera. Zakończył ten finałowy odcinek specjalny chorno w czasie 10’56”2, 3”3 szybciej niż Kalle Rovanperä. Habowie wygrywają swoje ósme Monte Carlo, więcej niż jakikolwiek inny kierowca w historii WRC

13h10

„To bardzo dobry wynik, ale Seb był lepszy w ten weekend”. Elfyn Evans podsumowała to wszystko

13h08

Elfyn Evans podsumowuje swój weekend. Drugi tymczasowy czas ustanowił na 11:00″7, wyprzedzając swojego kolegę z drużyny Kalle Rovanperä 1″2. Wejdzie na drugi stopień podium w Monte Carlo

13h06

Myślę, że mogliśmy spisać się lepiej, ale zabrakło nam pewności siebie. Wykonaliśmy jednak dobrą robotę i ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce. Wspólne uczucia w Thierry Neuville

13h02

Thierry Neuville zajął 1″9 za Kalle Rovanperä z czasem 11’01″4. Belg nadal stanowi trzeci stopień na podium tego Monte-Carlo

13h00

Kalle Ronvaperä jest pierwszy z dobrym czasem 10’59″5. Zdegradował Daniego Sordo do 18″7

12h58

Kalle Rovanperä w ataku. 15″9 przed Danim Sordo po drugim sektorze

12h57

11’18″2 dla Daniego Sordo, który wypiera Gusa Greensmitha z pierwszego miejsca. Hiszpan był o 2″3 szybszy od Anglika

12h54

Z przewagą 2″4 w trzecim sektorze Dani Sordo powinien w oczekiwaniu na ostatnie przejazdy zająć pierwsze miejsce

12h50

Takamoto Katsuta zajął 12″2 sekundy za Gusem Greensmithem i zajmuje tymczasowe 4. miejsce z czasem 11’32″7

12h48

Gus Greensmith tymczasowo zajmuje pierwsze miejsce w tym finałowym odcinku specjalnym z czasem 11:20”5

12h43

Logicznie rzecz biorąc, Pierre-Louis Loubet zakończył ten SS14 bardzo daleko. Ofiara małego wypadu Franças kończy Power Stage z czasem 13’15″9

12h41

Pomimo przebicia Yohan Rossel kończy OS 14 z czasem 12’00″1

12h40

Pierre-Louis Loubet został uwięziony w zaśnieżonej części. Uderzył, ale dzięki pomocy obecnych na miejscu sędziów udało mu się uciec

12h39

Gus Greensmith także będzie w trasie podczas tego ostatniego wydarzenia specjalnego

12h36

Najlepszy czas Andreasa Mikkelsena pomimo wypadku w środku odcinka specjalnego. Norweg uzyskał 11’21″9, był szybszy od Adriena Fourmaux o 1″9. Zwyciężył także w WRC2

12h35

Pierre-Loubet, pierwszy kierowca w najwyższej kategorii, który wystartuje w tym ostatnim wyścigu specjalnym w Monte-Carlo