CQ: Podwójne Lamborghini, Bagietka 3. miejsce

Lamborghini potwierdziło dobre wyniki na początku weekendu, zdobywając dublet w wyścigu kwalifikacyjnym w Nawarrze. Numer 38 wystartował z pole position przed numerami 37i i 41 Bertranda Baguette.

opublikowany 02/07/2011 à 19:16

Lamborghini z numerem 38 Markusa Winkelhocka / Marca Bassenga wykorzystało swoje pole position w wyścigu kwalifikacyjnym w Nawarrze i zwyciężyło przed Lamborghini z numerem 37 Dominika Schwagera / Nicky'ego Pastorelliego, który również zajął tę samą pozycję co na starcie.

Zwycięska załoga obejmuje prowadzenie w Mistrzostwach, mając pięć punktów przewagi nad załogą Lucasa Luhra / Michaela Krumma, zajmującą dziewiąte miejsce w wyścigu za kierownicą Nissana GT-R nr 23. Zespół All-Inkl.com Münnich Motorsport traci obecnie tylko siedem punktów do lidera w mistrzostwach zajmowanego obecnie przez Hexis AMR.

W swoim pierwszym wyścigu w FIA GT1 Bertrand Baguette stanął na podium. Ścigając się u boku Maxime'a Martina w Matech Fordzie GT nr 41, załoga awansowała z siódmej pozycji na starcie, aby zapewnić sobie podium w wyścigu kwalifikacyjnym.