GT1 – BMW zdobywa podwójną bramkę na Słowacji

Firma napędzana śmigłem zdominowała postępowanie podczas wyścigu kwalifikacyjnego do szóstej rundy sezonu mistrzostw świata FIA GT1 na torze Slovenia Ring.

opublikowany 18/08/2012 à 20:00

Startujące z pole position BMW Z4 nr 18 pary Michael Bartels-Yelmer Buurman zwyciężyło, dominując w wyścigu od startu do mety. W ten sposób obaj mężczyźni umacniają swoją pozycję liderów mistrzostw dzięki ośmiu punktom zdobytym w tym wyścigu kwalifikacyjnym. „ Opony nie uległy znacznemu pogorszeniu, a czasy okrążeń były niezmienne, wyjaśnia Bartels. Myślę, że to był klucz do naszego dzisiejszego sukcesu. Jak mówiłem wcześniej, sobotnie punkty są ważne dla mistrzostw. To dobry dzień dla zespołu. »

Po raz pierwszy w tym sezonie na podium stanął austriacki duet Vita4One Racing Team w składzie Mathias Lauda i Nikolaus Mayr-Melnhof, pozwalając drużynie niemieckiej na osiągnięcie dubletu. Jeśli chodzi o tempo lidera w pierwszej części wyścigu, na koniec wyścigu pozostały w tyle Mecedes SLS AMG GT3 zespołu Münnich Motorsport. Marc Basseng i Marcus Winkelhock uzupełniają podium za kierownicą #38, przed Nickym Pastorellim i Thomasem Jägerem.

Walcząc o zwycięstwo podczas pierwszej wizyty GT1 na Słowacji, Hexis Racing miało trudny wyścig o odzyskanie tytułu mistrzowskiego. Frédéric Makowiecki i Fred Dusseldorp zajęli 9. miejsce przed drugim MP4-12C francuskiego zespołu prowadzonego przez Alvaro Parente i Grégoire Demoustier.