Porsche Supercup – Sean Edwards sam na świecie

Zwycięzca inauguracyjnego wyścigu sezonu w Barcelonie, Brytyjczyk po raz kolejny zwyciężył na ulicach Monako. Wśród „Sebsów” Ogier ukończył wyścig przed Loebem.

opublikowany 26/05/2013 à 10:31

To zdecydowanie bardzo dobry miesiąc maj dla Seana Edwardsa. Po zwycięstwie w Barcelonie, pour la première manche d?ouverture de la saison de Porsche Mobil 1 Supercup, et son succès le week-end dernier podczas 24-godzinnego wyścigu na torze NürburgringBrytyjczyk po raz kolejny stanął na najwyższym stopniu podium w Monako. To jego drugie zwycięstwo z rzędu na ulicach księstwa, po ubiegłorocznym. A w tym roku kierowca Tolimit Motorsport był po prostu nietykalny: na 16 okrążeń wypracował sobie 20-sekundową przewagę nad Kubą Giermaziakiem, który zajął drugie miejsce, przed Michaelem Ammermüllerem, trzecim, podobnie jak rok temu w Hiszpanii. .

Zaproszeni w pierwszej turze roku, Sébastien Loeb ponownie był na starcie na obwodzie, który odkrył, w taki sam sposób, jak pewien Sebastian Ogier ! Wreszcie jest aktualnym liderem rajdowych mistrzostw świata (WRC), który wyprzedził dziewięciokrotnego mistrza świata. Gapençais, startując z 13. pozycji, uplasowali się na 14. miejscu, natomiast Alzatczyk ostatecznie zajął 16. miejsce. Wśród pozostałych francuskich kierowców Kevin Estre zajął 6. miejsce, a Jean-Karl Vernay nie znalazł się w pierwszej dziesiątce.

Następne spotkanie w ramach Porsche Mobil 1 Supercup 30 czerwca na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.