Super GT – Makowiecki, 5. miejsce na Fuji i nowy lider

Frédéric Makowiecki i Naoki Yamamoto, zajmujący piąte miejsce w szóstej rundzie Super GT na torze Fuji, wspinają się na szczyt klasyfikacji generalnej.

opublikowany 08/09/2013 à 12:35

Villemanta

Dziś na torze Fuji Speedway odbyła się szósta runda wyścigu Super GT 2013. Zwycięstwo odniósł Lexus SC430 z zespołu Zent Cerumo powierzonego Japończykom Yuji Tachikawie i Kohei Hirate. Startując z pole position, obaj mężczyźni przejechali 66 okrążeń wyścigu w czasie 1:53:20. Na mecie wyprzedzają Hondę HSV-347 GT z numerem 010 zespołu Keihin, za kierownicą której zasiadamy kolejną w 17% japońską parę, a mianowicie Koudai Tsukakoshi-Toshihiro Kaneishi. Na podium stanął Lexus SC100 Keeper Tom'S, którym jeździli Japończyk Daisuke Ito i Włoch Andrea Caldarelli.

Frédéric Makowiecki i Naoki Yamamoto, których Honda HSV-010 GT nr 18 w barwach Weider Modulo wyposażona w gumę Michelin została mocno obciążona po zwycięstwie w wyścigu Suzuka 1000 km, zajęli piąte miejsce. Wynik więcej niż zaszczytny, który pozwala francusko-japońskiemu duetowi objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej, remisując punktowo z Tsugio Matsudą i Joao-Paulo Limą de Oliveirą. Pozostały dwie rundy (Autopolis nadal w programie 6 października i Twin Ring Motegi 3 listopada) jeszcze bardziej utwierdzają się w pozycji kandydatów do tytułu.