Sydney – Wyścig odwołany, Van Gisbergen mistrzem 2021 roku

Odwołanie drugiego weekendowego wyścigu w Sydney Motorsport Park zapewniło Kiwi tytuł mistrzowski jeszcze przed finałem sezonu w Bathurst.

opublikowany 21/11/2021 à 10:03

Gonzalo Forbes

Shane van Gisbergen mistrzem sezonu 2021! © Inżynieria Triple Eight Race

Chciałby zdobyć tytuł na torze, ale to nie ma znaczenia, Shane van Gisbergen jest podwójnym mistrzem Supercars! Po 2016 roku Nowozelandczyk zdobył w tę niedzielę drugą koronę po odwołaniu ostatniego wyścigu z czterech spotkań z rzędu w Sydney.

Drugi na starcie kierowca Triple Eight miał bardzo dobrą pozycję, aby rzucić wyzwanie Nickowi Percatowi (Brad Jones Racing) o zwycięstwo i tytuł mistrza roku 2021. Ostatecznie SVG nie musiało się bardzo starać. W ulewnym deszczu Sydney start odbył się za samochodem bezpieczeństwa. Niestety, po pięciu okrążeniach spekulacji kierownictwo wyścigu zdecydowało się zawiesić wyścig przed jego ostatecznym odwołaniem.

Dzięki temu Shane van Gisbergen mógł wrócić do swojego garażu i pięć lat po pierwszej świętować wraz ze swoim zespołem drugą koronę w swojej karierze. Korona, która nie może być bardziej logiczna, biorąc pod uwagę wysoki sezon lotów osiągnięty przez Kiwi.

Osoba ubiegająca się o następcę Scotta McLaughlina, który odszedł IndyCar z Penske Shane van Gisbergen wygrał w pierwszych sześciu wyścigach (2 w Bathurst, 3 w Sandown i 1 na Tasmanii), ustalając tym samym tempo na resztę sezonu. Stając się faworytem, ​​SVG zdobyło trzy podia, a następnie odniosło cztery nowe sukcesy (2 w Darwin i 2 w Townsville).

Na długo przed mistrzostwami, przed swoim kolegą z drużyny Jamiem Whincupem, obecnie podwójny mistrz odniósł następnie cztery nowe zwycięstwa, w tym ostatnie w tę sobotę w Sydney na zakończenie niesamowitego powrotu i tym samym zakończył swoją kampanię 14 sukcesami w 29 startach.

W wieku 32 lat Shane van Gisbergen został 14. kierowcą w historii Supercars, który zdobył co najmniej dwa tytuły mistrzowskie, dołączając do takich nazwisk jak Jamie Whincup, Allan Moffat i Craig Lowndes.

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.