Björk dwukrotnie zabiera Lynk & Co do Zandvoort

Thed Björk wygrał pierwszy wyścig WTCR w Zandvoort, wyprzedzając kolegę z drużyny Yvana Mullera. Mikel Azcona uzupełnił podium.

opublikowany 18/05/2019 à 15:33

mimo zmiana BOP penalizująca Lynk & CO 03 TCRThed Björk zdołał utrzymać przewagę pole position, wygrywając z przewagą 7 dziesiątych nad swoim kolegą z drużyny Yvanem Mullerem. Chiński producent odniósł w ten sposób drugie zwycięstwo w sezonie, po sukcesie odniesionym w Marakeszu (Maroko).

„Obawiałem się o moje opony, ponieważ ten tor jest bardzo szorstki, ale Yvan został zatrzymany przez konkurentów z tyłu, co pozwoliło mi utrzymać przewagę”– oznajmił szwedzki zwycięzca.

Mikel Azcona (Cupra) stanął na podium po objęciu prowadzenia na starcie nad Andym Priaulxem (Lynk & Co). Brytyjczyk ostatecznie poniósł porażkę na 5. miejscu, po tym jak pod koniec wyścigu ustąpił Johanowi Kristofferssonowi (Volkswagen). Dwukrotny mistrz świata RX osiągnął swój najlepszy wynik w WTCR, zajmując miejsce tuż przed podium.

Po tym, jak musiałem cofnij się do siatkiYann Ehrlacher (Lynk & Co) zajął 7. miejsce pomiędzy Mehdim Bennanim (Volkswagen) i Benjaminem Leuchterem (Volkswagen). Jean-Karl Vernay (Audi) zajął ostatnie miejsce w pierwszej dziesiątce, za Frédéricem Vervischem (Audi) i Nickym Catsburgiem (Hyundai). Aurélien Panis (Cupra) uplasował się na 14. miejscu, wyprzedzając lidera rankingu Nestora Girolamiego (Honda).

Drugie kwalifikacje WTCR w Zandvoort będą transmitowane na żywo w najbliższą niedzielę od 8:2 w Eurosport 2. Drugi wyścig odbędzie się o 13:XNUMX.