Blancpain Endurance – mistrz strategii Von Ryan Racing

Podobnie jak na Silverstone, Von Ryan Racing spisał się znakomicie pod względem strategii i odniósł drugie zwycięstwo w tym roku w serii Blancpain Endurance Series.

opublikowany 22/09/2015 à 17:37

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Blancpain Endurance – mistrz strategii Von Ryan Racing

Dzięki dwóm sukcesom w 2015 r. Kevina Estre, Shane’a Van Gisbergena i Roba Bella zakończą sezon najlepsi w mistrzostwach Blancpain Wytrzymałość Seria. Przed niemieckim sukcesem, który miał miejsce w ostatni weekend, mieszkańcy ul McLaren 650S GT3 nr 58 firmy Von Ryan Racing zwyciężył już w maju na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. Dwa zwycięstwa, które pozostaną naznaczone dwiema doskonałymi strategiami pit stopów.

W ubiegły weekend trio, zajmujące 24. miejsce na starcie na torze Nürburgring, ponownie skorzystało na odważnym wyborze dokonanym przez Von Ryan Racing i wczesnym pit stopie. „Kiedy przez radio zadzwonił mój inżynier i powiedział, że „rzucimy kostką” w związku ze strategią, byłem trochę zaskoczony, ale była to absolutnie słuszna decyzja. » – stwierdził Brytyjczyk.

Andrew Kirklady, menadżer McLarena GT, przyznał, że jest zadowolony z zakończenia finału w Eifel. „To zasłużone zwycięstwo po niezwykle odważnej strategii, którą kierowcy wykorzystali do perfekcji. To jedne z najtrudniejszych mistrzostw GT na świecie, a zwycięstwo na tym poziomie to wielkie osiągnięcie, więc bycie jedynym samochodem, który wygrał dwukrotnie, pokazuje naszą siłę. »

Zajmujący czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej Estre, Van Gisbergen i Bell nie byli jednak w stanie przeszkodzić Alexowi Buncombe i jego kolegom z drużyny Wolfgangowi Reipowi i Katsumasa Chiyo (Nissan GT Academy Team RJN) w zwycięstwie tytuł kierowców Pro Cup.

Relację z finału Blancpain Endurance Series na torze Nürburgring znajdziesz w numerze 2030 AUTOhebdo, już dostępnym w wersji cyfroweji jutro w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz