Blancpain Sprint – podwójny cios Abril i Buhka w Zandvoort

Wygrywając wyścig kwalifikacyjny Blancpain Sprint Series w Zandvoort, Vincent Abril i Maxi Buhk objęli prowadzenie w mistrzostwach dzięki nieszczęśliwemu wypadkowi, jaki przydarzył się Audi nr 1.

opublikowany 10/10/2015 à 15:38

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Blancpain Sprint – podwójny cios Abril i Buhka w Zandvoort

Wierzyć, że napięcie nigdy się nie skończy Seria Blancpain Sprint. Po nieszczęściach Laurensa Vanthoora, który wznowił wyścig o tytuł po Misano we Włoszech, impreza w Zandvoort w Holandii również zarezerwowała sobie część niespodzianek z sobotniego wyścigu kwalifikacyjnego.

Jeśli kiedy zgasną światła, Bentley Continental GT3 nr 84 Maximiliana Buhka wybrał najlepszy lot, Robin Frijns (Audi R8 LMS ultra? Team WRT), lider mistrzostw, popełnił błąd w pierwszym zakręcie, na który według kierowcy miał wpływ Ferrari 458 Italia nr 333 autorstwa Norberta Siedlera. W końcu uruchomiono samochód bezpieczeństwa, aby holownik mógł pomóc Holendrowi wrócić na tor? jedno okrążenie za peletonem.

Prowadzący Maxi Buhk będzie stopniowo powiększał przewagę, zanim wróci do rywalizacji swoim Continental GT3 Wincenty Abril który zakończył zadanie i objął prowadzenie w mistrzostwach o jeden punkt przed jutrzejszym finałem, w którym francusko-niemiecka załoga wystartuje z pole position, a Robin Frijns, którego partnerem w ten weekend będzie Christopher Mies, wystartuje z 15. pozycji.

Frédéric Vervisch i Nicki Thiim (który debiutował w Sprint Series) zajęli drugie miejsce w Audi R8 LMS ultra nr 2 Team WRT, tuż przed siostrzanym samochodem Winkelhocka z Phoenix Racing? Mayr-Melnhof, który wykorzystał przejazd Jeroena Bleekemolena w Ferrari 458 Italia za wykroczenie w depot.

Czwarty pod flagą w szachownicę zajął miejsce Holender, luksusowy freelancer, który zastąpił Marco Seefrieda WEC, pozwala swojemu koledze z drużyny Norberta Siedlera aby nadal uczestniczyć w wyścigu o tytuł.

Animujący debaty w peletonie w drugiej części wyścigu Jules Szymkowiak oraz jego holenderski rodak Max Van Splunteren zwyciężyli w kategorii Silver Cup, zaś Pro-Am uśmiechnął się na Mercedes SLS AMG GT3 z rosyjskiego zespołu GT Rosjanina Aleksieja Karaczowa i Holendra Indy'ego Dontje.

Wyścig główny rozpocznie się jutro o 13:XNUMX czasu francuskiego.

Pełny film z wyścigu kwalifikacyjnego

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz