Blancpain Sprint – Rinaldi Racing nagrodzony, Vanthoor uszkodzony

Norbert Siedler i Marco Seefried wygrali swój pierwszy wyścig Sprint Series w tym sezonie w Misano we Włoszech. Wydarzenie to zostało naznaczone brutalnym wypadkiem z udziałem Audi nr 1 Laurensa Vanthoora.

opublikowany 03/10/2015 à 22:02

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Blancpain Sprint – Rinaldi Racing nagrodzony, Vanthoor uszkodzony

Wyścig kwalifikacyjny Seria Blancpain Sprint w Misano we Włoszech uśmiechnął się do Rinaldi Racing. Norbert Siedler i Marco Seefried wygrali w ten weekend pierwsze zawody po drugiej stronie Alp.

Zaczynając od pole position, Ferrari 458 Italia nr 333 nie martwił się podczas nocnego wyścigu i odniósł swój pierwszy sukces w tym roku w Sprint Series. Kiedyś zagrożony przez zawsze ewoluujący Nissan GT-R Nismo, ten ostatni stracił czas w boksach na wymianę lewego przedniego koła, ułatwiając liderom zadanie.

Ale obraz tej rasy pozostanie wypadek z udziałem lidera mistrzostw Laurensa Vanthoora, związany z Robinem Frijnsem w Audi R8 Team WRT i Bentleyem Continental GT3 nr 83 Julesa Szymkowiaka po kontakcie obu samochodów, gdy Vanthoor próbował wyprzedzić (wideo od 25:25). Po gwałtownym uderzeniu w barierki (wymagającym interwencji samochodu bezpieczeństwa) Belg wysiadł z samochodu, a marszałek pomógł mu wyjść z widoczną kontuzją lewej nogi. Obecność numeru 1 w wyścigu głównym pozostaje niepewna.

Za zwycięskim Ferrari, pojawienie się Lamborghini Huracán na scenie Sprintu zaowocowało solidnym pierwszym wynikiem. Zawodnicy Mirko Bortolottiego i Patricka Kujali z numerem 63 zajęli drugie miejsce po tym, jak oparli się powrotowi Maxi Buhka, związanego z Vincentem Abrilem na Bentley Continental z numerem 84 z Team HTP, który spodziewał się zająć miejsce na podium i odzyskać ważne punkty w walce o mistrzostwo przeciwko nieszczęsnemu duetowi Vanthoor-Frijns.

Jednak francusko-niemiecka para została ukarana przejazdem przez przejazd za wykroczenie w boksach (zamienioną na karę czasową) i straciła trzecie miejsce na korzyść Audi R8 LMS ultra nr 2 Enzo Ide’a i Christophera Miesa. Christophe Bouchut i Aleksiej Karaczow (Mercedes SLS GT3 – GT Russian Team) wygrywa w Pro-Am. Wyścig główny odbędzie się jutro w niedzielę o 14:XNUMX czasu francuskiego.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz