C2 – Kristoffersson otwiera swój sklep w dziale turystyki światowej

Johan Kristoffersson (Volkswagen) pokonał Frédérica Vervischa (Audi) i Augusto Farfusa (Hyundai) na mecie drugiego wyścigu spotkania w Nürburgingu.

opublikowany 22/06/2019 à 11:38

Medhiego Casauranga

Johan Kristoffersson (Volkswagen) nabiera tempa w Pucharze Świata Samochodów Turystycznych (WTCR). Ustępujący dwukrotny mistrz świata RX, który zadowolił się jednym podium podczas pierwszych czterech rund sezonu 2019, wygrał drugi wyścig rozgrywany na Nordschleife na torze Nürburgring (Niemcy) w sobotę 22 czerwca.

Startując z pole position dzięki zasadzie odwróconej siatki (w Q10 osiągnął to po raz 2.), 30-letni Szwed odparł ataki dzikich kart Anttiego Buri (Audi, 13.) i Frédérica Vervischa (Audi, 2.) wypracować sobie znaczną przewagę w ciągu trzech rund.

Comme lors de la Course 1 la veille, la lutte pour la dernière marche du podium fut bien plus passionnante. Gabriele Tarquini (Hyundai) et Rob Huff (Volkswagen) ne se sont pas quittés durant la majeure partie de l’épreuve, jusqu’à ce que les deux as du Tourisme ne s’accrochent au niveau du Carrousel.

Angielski Sebastiana Loeb Racing musiał wycofać się z wyścigu, a biorąc pod uwagę uszkodzenia i odległość do boksów, z pewnością nie powinien brać udziału w wyścigu 3 (start o 12:20). Incydent jest objęty dochodzeniem przez komisarzy.

Trzecie miejsce zajął nawet nie włoski weteran, ale powracający Augusto Farfus (Hyundai), autor przekonującego powrotu z 10. miejsca. Pierwszym Francuzem jest Aurélien Panis (Cupra), dziewiąty, tuż przed Jean-Karlem Vernayem (Audi, 10.). Yvan Muller (Lynk & Co) zajął 17. miejsce, a Yann Ehrlacher wycofał się po jednym okrążeniu z powodu uszkodzenia wierzchowca.