Podwójny występ Rowe Racing na Monzy, BMW na imprezie

Rowe Racing wykorzystało niepowodzenia Team WRT pod koniec wyścigu i zdobyło podwójną bramkę na Monzy, miejscu pierwszej rundy sezonu.

opublikowany 23/04/2023 à 18:32

Gonzalo Forbes

Rowe Racing zdobywa dublet, otwierając sezon na Monzy. © SRO / Kevin Pecks 1VIER

• Niedziela marzeń dla Rowe Racing niedaleko Monzy. Po zdobyciu pole position niemiecki zespół opanował swój temat podczas 3-godzinnych popołudniowych wyścigów. Przede wszystkim jest to BMW M4 GT3 z numerem 98, które nie pozostawiło niczego przypadkowi, dominując w pierwszym wydarzeniu sezonu 2023 iWytrzymałość Kubek głowy i ramion.
  • W czasie zagrożenia ze strony BMW M4 GT3 nr 32 zespołu WRT, kontyngent Philipp Eng-Marco Wittmann-Nick Yelloly skorzystał z przebicia lewego przodu belgijskiego mocowania na niecałe trzydzieści minut przed końcem, aby odpocząć duży cios. Gdy ludzie Vincenta Vosse'a odsunęli się na bok, Rowe Racing zdołał do końca wyścigu zdobyć dwa punkty z numerem 98 przed numerem 998. Na podium stanęło Lamborghini Huracan GT3 EVO2 nr 63 należące do Iron Lynx (Bortolotti-Caldarelli-Pepper). Drugi na długo przed nieoczekiwanym zakończeniem wyścigu, numer 32 ostatecznie zajął 6. miejscee po prawie 45 sekundach.
  • Poza 24-godzinnym wyścigiem Spa 2018 jest to pierwsze zwycięstwo BMW w 3-godzinnym wyścigu Endurance Cup od wyścigu Paul-Ricard 2013 (30 czerwca). W tym czasie niemiecki producent wszedł na rynek słynnego Z4.
  • W kategorii złotej zwycięstwo przypadło drużynie Comtoyou Racing (Audi R8 LMS GT3 Evo II nr 21), która debiutowała w GT World Challenge Europe. Dzięki sukcesowi modelu nr 12 belgijska drużyna zdobyła nawet srebrną nagrodę. W nowej kategorii Bronze, w której załogi szkolą piloci profesjonalni, półprofesjonalni i amatorzy, Pure Rxcing (Porsche 911 GT3 R (992) nr 911) zwyciężyło, podobnie jak Barwell Motorsport (Lamborghini Huracan GT3 EVO2 nr 78) w Pro-Am.
  • Należy pamiętać, że pierwszą godzinę wyścigu przez długi czas neutralizowały dwa samochody bezpieczeństwa, szczególnie po zderzeniu dwóch samochodów Ferrari 488 GT3 nr 38 od ST Racing z Rinaldim z Mercedes-AMG GT3 nr 3 od startu Team GetSpeed. Ofiara gwałtownego zjazdu z toru na końcu prostej startu/mety w samochodzie nr 911 Car Collection Motorsport Porsche 3 GT992 R (24) Niki Leutwiler ma się dobrze.