Reema Juffali, druga zwyciężczyni 24 Hours of Spa

Reema Juffali wyróżniała się podczas 24 Hours of Spa. Saudyjski kierowca wygrał kategorię Brązowego Pucharu klasyku 74. Spades.

opublikowany 01/08/2022 à 13:39

Walenty GLO

Reema Juffali zwyciężyła w swojej kategorii podczas 24 Hours of Spa (fot. Florent Gooden / DPPI)

Żelazne Damy nie są jedynymi kobietami, które odcisnęły swoje piętno na 74. edycji 24 Hours of Spa. W Brązowym Pucharze zwyciężył także saudyjski kierowca Reema Juffali Mercedes-AMG GT3 nr 20 od SPS Automotive Performance wraz z Timem Müllerem, Georgem Kurtzem i Valentinem Pierburgiem.

Reema Juffali nie mogła w to uwierzyć po podium: „Nie tak dawno temu było to tylko marzeniem, ale dzisiaj stanąłem na podium 24 Hours of Spa. » Wyczyn jak na pierwszy występ w wyścigu na tym poziomie dla kierowcy z Jeddah, który wystartował w GT3 dopiero na początku roku w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju.

„To był zdecydowanie mój najcięższy wyścig w historii, przyznaje zainteresowana osoba. W pewnym momencie po pewnych uszkodzeniach traciliśmy trzy okrążenia i liczyliśmy tylko na dotarcie do mety. Ten wyścig rzucił na nas wszystko, ale zespół SPS Automotive Performance wykonał świetną robotę, doprowadzając nas do mety. Wielkie dzięki za wszystkie wysiłki! Moi koledzy z drużyny Valentin, George i Tim dali z siebie wszystko, niesamowitą robotę. »

Po tym występie były pilot Fomule 4 ma nadzieję odbyć kolejną podróż z podwójnym zegarem 24 godziny Le Mans. Należy pamiętać, że szósty kierowca ustawił się w kolejce do 24-godzinnego wyścigu w Spa, Samanta Tan, również zobaczył flagę w szachownicę, a jego zespół ST Racing uniknął pułapek związanych z pierwszym udziałem w klasyku Spades.