Martin Truex Jr zdobywa pole position w Teksasie

Martin Truex Jr pokonał kierowców Roush Fenway Racing i zdobył pole position na torze Texas Motor Speedway. Czołowy kierowca Hendrick Motorsports jest dopiero piąty.

opublikowany 14/04/2012 à 13:01

Martin Truex Jr (Michael Waltrip Racing) zdobywa pole position na torze Texas Motor Speedway po objęciu prowadzenia nad dwoma kierowcami Roush Fenway Racing, Mattem Kensethem i Gregiem Biffle. Mark Martin (Michael Waltrip Racing) zajął czwarte miejsce przed Kaseyem Kahne (Hendrick Motorsports), wciąż bez wyników od początku sezonu. Ryan Newman (Stewart-Haas Racing), ostatni zwycięzca wyścigu w Martinsville, marzy o tym samym, startując z szóstego miejsca przed Marcosem Ambrose (Richard Petty Motorsports) i Bradem Keselowskim (Penske Racing). Pierwszą dziesiątkę uzupełniają Jamie McMurray (Earnhardt Ganassi Rcaing) i Jimmie Johnson (Hendrick Motorsports).

Denny Hamlin i Joey Logano zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce na starcie, ale ich kolega z drużyny Kyle Busch z Joe Gibbs Racing znalazł się dalej w tyle z 17. najszybszym czasem sesji, tuż przed Clintem Bowyerem (Michael Waltrip Racing). Carl Edwards (Roush Fenway Racing) wystartuje dopiero od 20. pozycji. Jeszcze większe rozczarowanie odczuwają Juan-Pablo Montoya (Earnhardt Ganassi Racing), który zajmuje dopiero 25. miejsce, i Tony Stewart (Stewart-Haas Racing), który zajmuje dopiero 29. miejsce.