Zwycięzcy Nakajimy i Sekiguchi na Suzuce, Francuzi walczący

Kazuki Nakajima i Yuki Sekiguchi zwyciężyli w wyścigu Suzuka 300 km w klasie Super GT. To hat-trick Lexusa w GT500, a Jenson Button wycofał się po zakończeniu zawodów. Francuzi zachowywali się dyskretnie.

opublikowany 26/05/2019 à 11:24

Medhiego Casauranga

Startując z pole position na Suzuce (Japonia), Kazuki Nakajima i Yuki Sekiguchi (Lexus) wykonali pierwszy krok w stronę zwycięstwa. Do zdarzenia doszło podczas zawodów Super GT, które odbyły się w niedzielę 26 maja.

Główne wydarzenie wyścigu miało miejsce na 18. okrążeniu, kiedy na zakręcie 130R zjechał z dużej prędkości były lider mistrzostw Ronnie Quintarelli (Nissan). Włoch na szczęście wyszedł bez szwanku.

Nick Cassidy (Lexus) dokonał spektakularnego powrotu i w ostatnich minutach wyścigu zajął drugie miejsce, kosztem Kenty Yamashity (Lexus). Rozczarowanie dla Jensona Buttona (Honda), odchodzącego mistrza, który wycofał się na 10 okrążeń przed końcem z powodu kolizji z GT300.

Jedyny Francuz startujący w GT500, Frédéric Makowiecki (Nissan), zajął dziewiąte miejsce. W GT300 Sacha Fenestraz (Nissan) nie zdobył punktów.