Nascar – Dover: Harvick wygrywa, Johnson wyeliminowany

Kevin Harvick awansował do następnej rundy Chase, wygrywając AAA 400 na torze Dover International Speedway. Jimmie Johnson zostaje jednak wyeliminowany z wyścigu o tytuł.

opublikowany 05/10/2015 à 10:01

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Nascar – Dover: Harvick wygrywa, Johnson wyeliminowany

Kevin Harvick (Stewart-Haas Racing) wygrał zawody AAA 400, które odbyły się w tę niedzielę, 4 października na torze Dover International Speedway (Delaware) i tym samym zakwalifikował się do kolejnej rundy wyścigu Chase, „rundy Contender”, mimo że całkowicie opuścił pierwsze wyścigi i był skazany na zwycięstwo i utrzymanie się w barażach.

Aktualny mistrz był praktycznie nietykalny na „Monster Mile”, utrzymując prowadzenie podczas ? zawodów, aby odnieść trzecie zwycięstwo w sezonie, 31. w swojej karierze. W ten sposób do kierowców Joe Gibbsa dołączył kierowca nr 4, Denny’ego Hamlina i Matta Kensethana liście zwycięzców „Rundy Challengera”.

Jeżeli eliminacje Clint Bowyer (Wyścigi Michaela Waltripa), Paweł Menard (Richard Childress Racing) i Jamie Mcmurray (Chip Ganassi Racing) przewidywano, że Jimmie Johnson (Hendrick Motorsports) było nieoczekiwane. Sześciokrotny mistrz doznał uszkodzenia uszczelki w skrzyni biegów, co spowodowało wyciek oleju, który zmusił go do zatrzymania się. Chevrolet nr 48 mógł zająć dopiero 41. miejsce.

0 Zobacz komentarze)