Nascar – Jeff Gordon wygrywa w Martinsville

Jeff Gordon zapewnił sobie bilet do finału Homestead-Miami, podpisując swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie w Martinsville pod koniec wyścigu pełnego zwrotów akcji.

opublikowany 02/11/2015 à 09:20

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Nascar – Jeff Gordon wygrywa w Martinsville

Jeff Gordon (Hendrick Motorsports) odniosło swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie w Martinsville (Wirginia), zapewniając sobie miejsce wśród Chasers, którzy nadal będą walczyć o finał rozgrywany 22 listopada w Homestead-Miami (Floryda).

Czterokrotny mistrz Sprint Cup skorzystał na wyrównaniu rachunków pomiędzy Joey Logano (Zespół Penske) i Matt Kenseth (Wyścigi Joe Gibbsa). Aby zemścić się za to, że 22 października w Kansas, gdy prowadził wyścig, wjechał w korkociąg przez Forda nr 18, co spowodowało jego eliminację z play-offów, mistrz z 2003 roku odwdzięczył się Logano, gdy ten był na prowadzeniu.

Imprezę uświetniły liczne żółte flagi spowodowane wypadkami, co spowodowało wieczorny finisz. Kurt Busch (Stewart-Haas Wyścigi) i Brad Keselowski (Team Penske) to kolejni przegrani tego wyścigu, którzy zajęli głębokie miejsca w rankingach po wypadku z Mattem Kensethem wysłanym na miejsce zdarzenia przez mistrza z 2012 roku.

0 Zobacz komentarze)