Busch uspokaja stado

Kierowca Toyoty, Kyle Busch, wygrał oba wyścigi w Richmond w Nascar i wraca do wyścigu o tytuł.

opublikowany 04/05/2009 à 16:28

Artykuł wstępny

Najmniej faworyt amerykańskich kierowców zwyciężył na owalnym torze Richmond w Wirginii po znakomitym powrocie na przestrzeni 400 okrążeń. Kyle Busch najpiękniej świętuje swoje 24. urodziny i potwierdza swój status młodego wilka w środowisku Nascar. W ten weekend wyróżnił się w dwóch wyścigach programu, Ogólnopolskim i Start Cup. W tym przypadku młodszy brat Kurta objął prowadzenie w wyścigu na 351. okrążeniu kosztem Jeffa Gordona, by stracić je na ostatnich 49 okrążeniach toru.

Wielkim przegranym na owalu w Richmond jest Denny Hamlin (Toyota), który zajął 14. miejsce po stracie dużej ilości czasu na zmianę opon. Kyle Busch startujący z 14. miejsca zwyciężył na koniec 400 okrążeń wykazując wyraźną dominację, pozostawiając na dystans Chevrolety Stewarta, Burtona, Newmana i Martina. Kierowca Toyoty awansuje na piątą pozycję w klasyfikacji generalnej, ale to wciąż Jeff Gordon zajmuje pierwsze miejsce. Następny wyścig w Darlington (Karolina Południowa) w najbliższy weekend.