Jackpot dla Kyle'a Larsona w Las Vegas

Zwycięzca trzeciej rundy sezonu 2024, Kyle Larson, po kontrolowanym wyścigu zapewnił już sobie miejsce w play-offach.

opublikowany 04/03/2024 à 09:52

Gonzalo Forbes

©NASCAR Media

• Nie trzeba było długo czekać, aby w tym roku Kyle Larson doszedł do siebie. Trzy rundy wystarczyły, aby kierowca Hendrick Motorsports odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie.
  • W Las Vegas Kalifornijczyk dał występ godny tego imienia, przypominając nam, że nadal ma budowę mistrza, ponieważ został koronowany w 2021 r. Dobrze umiejscowiony na starcie dzięki swojej drugiej pozycji startowej, człowiek Elk Gaj szybko oznajmił, że przybył do miasta grzechów, aby zwyciężyć.
  • Na torze niewielu kierowców stawiało mu opór. Był Kyle Busch (Richard Childress Racing) i jego 18 okrążeń na prowadzeniu, a pod koniec wyścigu nawet podekscytowany Tyler Reddick (23XI Racing), ale ostatecznie Kyle Larson był dla nich bardzo mocny. Jego statystyki mówią same za siebie: 181 z 261 okrążeń prowadził, a także zajął pierwsze miejsce w pierwszym i drugim segmencie, zanim zajął pierwsze miejsce w szachownicy.
  • « Kyle wykonał niesamowitą robotę, skłonił się Tyler Reddick swoim przeciwnikiem dnia. Praktycznie pozbawił mnie możliwości zbliżenia się do niego. Wydawał się bardzo wygodny w środku (ścieżka) podczas gdy ja byłem lepszy w dolnej części. Nigdy nie dał mi szansy. »

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez NASCAR (@nascar)

• Oto Kyle Larson, potrójny zwycięzca w Las Vegas, plasujący Joeya Logano (Penske) i Brada Keselowskiego (RFK Racing) wśród aktywnych kierowców z największą liczbą zwycięstw. Jimmie Johnson jest rekordzistą z 4 triumfami. 24e sukces zawodowy, który pozwala mu być spokojniejszym na resztę sezonu, bo już po trzech rundach ma już kwalifikację do etapów finałowych.

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.