NASCAR – Chase Elliott na pole position w wyścigu Daytona 500

W wieku 20 lat Chase Elliott został najmłodszym kierowcą, który zdobył pole position w wyścigu Daytona 500.

opublikowany 14/02/2016 à 21:43

Dupuis

Za swój debiut w Daytona w najwyższej dyscyplinie Chase Elliott Uderz mocno. Kierowca Chevroleta nr 24 Hendrick Motorsports, zastępując legendę Jeffa Gordona, zdobył pole position podczas pierwszego wydarzenia sezonu na owalnym torze na Florydzie.

Z najlepszym okrążeniem ustalonym w ostatniej części sesji kwalifikacyjnej w 45 ″ 845, Elliott był na czele Matt Kenseth (Joe Gibbs Racing ? Toyota), drugi w 45″910. Pozycja, która umożliwi mistrzowi z 2003 roku wystartowanie u boku Chase'a Elliotta w pierwszym rzędzie wyścigu Daytona 500 21 lutego.

Pozostałe pozycje zostaną ustalone podczas pojedynków Can-Am, rozgrywanych w nadchodzącym tygodniu. Wśród faworytów Martin Truex Jr (Furniture Row Racing? Toyota) nie mógł rozpocząć sesji kwalifikacyjnej z powodu problemu z włazem na dachu Camry nr 78. W drugim pojedynku wystartuje z ostatniej pozycji.

Należy pamiętać, że zgodnie z nowymi przepisami wprowadzonymi w tym sezonie Ryan Blaney (Wood Brothers Racing? Ford) i Matt DiBenedetto (BK Racing? Toyota) zabezpieczyli swoje miejsca na starcie jako kierowcy zespołów spoza czarteru. Ich pozycje zostaną ustalone w trakcie Pojedynków, podczas których przydzielone zostaną także dwa ostatnie dostępne miejsca na starcie.