Nascar – Gordon pokonuje Harvicka w kwalifikacjach Charlotte

Jeff Gordon zdobył 74. pole position w swojej karierze, pokonując Kevina Harvicka w kwalifikacjach do wyścigu Bank of America 500 rozgrywanego na torze Charlotte Motor Speedway.

opublikowany 11/10/2013 à 15:31

Kevin Harvick (Richard Childress Racing) miał nadzieję powtórzyć swój wyczyn na torze Kansas Speedway, zdobywając pole position i zwycięstwo w Charlotte, ale kierowca Chevroleta z numerem 29 musiał przegrać z Jeffem Gordonem z numerem 24 (Hendrick Motorsports), który podpisał kontrakt zdobył 74. pole position w swojej karierze, pokonując swojego bezpośredniego przeciwnika o 15 tysięcznych po ukończeniu okrążenia w czasie 27”791. „Mogę zapewnić, że z każdym wyścigiem czuję się lepiej”, oświadczył zdobywca pole position, który w wyścigu Chase zajmuje czwarte miejsce, 32 punkty za liderem Mattem Kensethem. „Jesteśmy w stanie walczyć na froncie w każdy weekend. Nie myślimy jeszcze o punktach, po prostu staramy się wygrywać wyścigi. »

Greg Biffle (Roush Fenway Racing) zajął trzecie miejsce przed Jimmie Johnsonem (Hendrick Motorsports), który ukończył drugi rząd przed kolegami z drużyny Kaseyem Kahne i Dale’em Earnhardtem Jr. Ryanem Newmanem (Stewart-Haas Racing) awansował na siódmą pozycję, wyprzedzając Juana-Pablo Montoyę (Earnhardt Ganassi Racing) oraz braci Busch, Kyle'a (Joe Gibbs Racing) i Kurta (Furniture Row Racing). Joey Logano (Penske Racing) wystartuje z 12. pozycji, Clint Bowyer (Michael Waltrip Racing) z 14., a Carl Edwards (Roush Fenway Racing) zajmie miejsce 15. Z drugiej strony Matt Kenseth (Joe Gibbs Racing) wystartuje dopiero z 20. miejsca i ryzykuje, że będzie miał trudności z utrzymaniem swojej pozycji lidera w mistrzostwach, ponieważ ma tylko trzy punkty przewagi nad Jimmie Johnsonem.