Nascar – Logano i Penske mają odpowiedzi w Chicago

Podczas gdy Penske Racing został objęty okresem próbnym, Joey Logano i Brad Keselowski zmonopolizowali pierwszy rząd stawki po kwalifikacjach.

opublikowany 14/09/2013 à 09:42

Dupuis

Kilka godzin później Penske Racing umieszczony w zawieszeniu za wywarcie wpływu na wynik w Richmond Joey Logano objął pole position w wyścigu Geico 400 rozgrywanym na torze Chicagoland Speedway podczas pierwszego wydarzenia wyścigu Chase. Kierowca Forda nr 22 przejechał okrążenie w 28 sekundy i zdobył swoje drugie pole position w sezonie, a zarazem siódme w swojej karierze. „Owale na dystansie 1,5 mili lub 2 mil są dla nas najlepsze w tym roku”– skomentował opiekun słupa. „Małe owale były dla nas bardziej skomplikowane. Wiemy, że musimy czerpać korzyści z tego rodzaju obwodów, ponieważ musimy ograniczyć szkody wyrządzane innym. » Najbliżej jest jego kolega z drużyny Brad Keselowski, który traci 25 tysięcznych. Na trzeciej pozycji Juan-Pablo Montoya (Earnhardt Ganassi Racing) wyprzedza Chevroleta Kasey Kahne (Hendrick Motorsports) i Forda Ricky Stenhouse Jr (Roush Fenway Racing).

Jeff Gordon (Hendrick), który znalazł miejsce w Chase, uplasował się na szóstej pozycji przed Roush Fenway Fords Grega Biffle'a i Carla Edwardsa. Chasers są w grze, a Jimmie Johnson (Hendrick) i Matt Kenseth (Joe Gibbs Racing) uzupełniają pierwszą dziesiątkę na starcie. Kyle Busch (Joe Gibbs) zajmuje 12. miejsce. Kurt Busch (Furniture Row) wystartuje z 16. miejsca, przed Kevinem Harvickiem (Richard Childress Racing) i Dale’em Earnhardtem Jr (Hendrick). Ryan Newman (Stewart-Haas Racing) rozpocznie się od 20. rzędu. Clint Bowyer (Michael Waltrip Racing) zajął dopiero 24. miejsce.