NASCAR – Matt Kenseth zdobywa pole position w Kansas

Matt Kenseth zdobył pole position w wyścigu STP 400, ustanawiając jednocześnie rekord okrążenia na odnowionym torze Kansas Speedway. Jimmie Johnson, pierwszy kierowca Hendricka, zajmuje dopiero 21. miejsce.

opublikowany 20/04/2013 à 10:01

Z czasem 28 Matt Kenseth (Joe Gibbs Racing) zdobył nie tylko pole position w wyścigu STP 145, ale także ustanowił rekord okrążenia, który od października ubiegłego roku należy do Kaseya Kahne (Hendrick Motorsports). Pokonało go nawet czterech, odkąd Carl Edwards i Ricky Stenhouse Jr, rezydenci Roush Fenway Racing, przegrali niecałe 400 tysięcznymi. Sam Hornish Jr (Penske Racing) również jechał bardzo dobrze i uplasował się w drugim rzędzie stawki, podczas gdy Kyle Busch (Joe Gibbs Racing), opiekun pole position i zwycięzca zeszłego weekendu w Teksasie, znalazł się w pierwszej piątce.

Zespół Hendrick Motorsports zatrzymał się na torze Kansas Speedway, odkąd Jimmie Johnson, pierwszy kierowca zespołu i lider serii Sprint Cup Series, wystartował dopiero z 21. pozycji, a Richard Childress Racing był znacznie dalej w tyle, czując się komfortowo ze swoim Chevroletem SS. Awans w peletonie będzie musiał także przesunąć się Brad Keselowski (Penske Racing), gdyż ukarany w klasyfikacji generalnej panujący mistrz wystartuje dopiero z 33. miejsca. Danica Patrick (Stewart –Haas Racing), natomiast dobrze spisał się w kwalifikacjach, zajmując 25. miejsce.