Ciężarówka Nascar – Kyle Busch na mecie w Daytona

Kyle Busch odniósł zwycięstwo w ostatniej chwili na zakończenie zawodów NextEra Energy Resources 250, pierwszego wydarzenia sezonu Camping World Truck Series odbywającego się w Daytona. Francuz Michel Disdier uplasował się na 24. miejscu.

opublikowany 22/02/2014 à 12:56

Kyle Busch (Kyle Busch Motorsports) wczoraj wieczorem na torze Daytona było gorąco, ale kierowca Toyota Numer 51 wygrał konkurs NextEra Energy Resources 250 rozgrywany w ramach Camping World Truck Series z przewagą 16 tysięcznych przed Timothym Petersem (Red Horse Racing). To jego 36. sukces w karierze w tej dyscyplinie, ale pierwszy na owalu na Florydzie. Kyle Busch zostaje pierwszym kierowcą, który zwyciężył w zawodach ARCA, Truck, Nationwide i Sprint Cup na tym torze. Pierwszą trójkę zamyka Johnny Sauter (Thorsport Racing), przed Ryanem Truexem i Ronem Hornadayem Jr (Turner Scott Motorsports).

Michel Disdier wiązał duże nadzieje, ustawiając się na początku wyścigu swoim Chevroletem Silverado z numerem 07. Startując z 33. pozycji, Francuzowi udało się dotrzeć do mety na 24. pozycji, unikając kolizji, która miała miejsce na 74. ze 100 okrążeń, pozostawiając w tyle około dziesięciu zawodników. Kierowca Green Light Racing mógłby zająć lepsze miejsce w hierarchii, gdyby problemy z szybą nie spowodowały utraty kilku okrążeń.

Wyścig będzie transmitowany od godziny 16:XNUMX w Motors TV.