Pierwszy sezon Edwardsa

Carl Edwards (Roush Fenway Racing) odniósł w Phoenix swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie. Kierowca Forda zajął pierwsze miejsce przed Dennym Hamlinem (Joe Gibbs Racing), zmuszony do zatrzymania się na szybkie tankowanie na ostatnich okrążeniach.

opublikowany 15/11/2010 à 12:34

Kierowca Forda nr 99 odniósł w ten weekend podwójne zwycięstwo, wygrywając zawody Nationwide i Sprint Cup. Autor solidnego wyścigu, Carl Edwards, wywalczył zwycięstwo na ostatnich okrążeniach wyścigu, po tym jak lider Denny Hamlin wrócił do boksów zaledwie kilka okrążeń przed metą.

« Poczułem, że jestem trochę szybszy od Danny’ego, ale pomyślałem, że może próbuje oszczędzać paliwo. – oznajmił zwycięzca wyścigu. „ Więc próbowałem oszczędzać więcej. Potem Kyle'a (Buscha) wrócił za mną i pomyślałem, że pozostali kierowcy oszczędzają paliwo. »

Hamlin wrócił do boksów, zwyciężył Carl Edwards przed Ryanem Newmanem (Stewart-Haas Racing), Joey Logano (Joe Gibbs Racing), Greg Biffle (Roush Fenway Racing), Jimmie Johnson (Hendrick Motorsports) i Kevin Harvick (Richard Childress Racing).

Denny Hamlin, który prowadził przez 190 okrążeń, zajął dopiero 12. miejsce. Utrzymuje prowadzenie w Chase, ale ma tylko 15 punktów przewagi nad Jimmie Johnsonem i 48 punktów przewagi nad Kevinem Harvickiem. „ O oszczędzaniu paliwa myślałem tylko podczas ostatnich okrążeń wyścigu. Jestem całkiem zadowolony, że ukończyłem wyścig przed numerem 11 (Denny Hamlin)” – skomentował czterokrotny mistrz Sprint Cup.

Różnice jeszcze bardziej się zmniejszyły przed ostatnim wyścigiem, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w Miami. Statystyki jednak dają Denny'emu Hamlinowi faworyta do tytułu, gdyż lider dwóch ostatnich wyścigów zawsze był utytułowany. Czy jednak przy tak zmniejszonych marginesach przeznaczenie może potoczyć się inną drogą?