Björk i Cyan Racing na pole position w Zandvoort

Thed Björk zdobył swoje pierwsze pole position w sezonie, pokonując swoich kolegów z drużyny Cyan Racing, którzy zdominowali kwalifikacje WTCR w Zandvoort.

opublikowany 18/05/2019 à 09:46

Dupuis

Załoga Lynk & Co 03 zdominowała kwalifikacje WTCR w Zandvoort (Holandia), zajmując pierwsze dwa rzędy na starcie. Najszybciej pokonał okrążenie przyszłego toru Thed Björk F1 w 1'44''080 z 73 tysięcznymi przewagi nad Yvanem Mullerem. Andy Priaulx i Yann Ehrlacher staną w drugim rzędzie startu w pierwszym z trzech wyścigów w najbliższy weekend.

Najskuteczniejszy z pozostałych był Mikel Azcona (Cupra), który dojechał do benchmarku z ponad 7 dziesiątymi sekundy. Hiszpan wyprzedził Benjamina Leuchtera (Volkswagen) i dwukrotnego mistrza świata RX Johana Kristofferssona (Volkswagen). Jean-Karl Vernay (Audi) zajął 9. miejsce pomiędzy Danielem Haglöfem (Cupra) a Mehdim Bennanim (Volkswagen).

Aurélien Panis (Cupra) wystartuje z 17. pozycji, trzy miejsca za liderem klasyfikacji kierowców Nestorem Girolamim (Honda).

À l’issue des qualifications, l’ordre de la grille de départ a été revu suite à plusieurs pénalités. Yann Ehrlacher a été pénalisé de 5 places pour avoir ralenti Augusto Farfus (Hyundai) lors des qualifications. Mikel Azcona (Cupra) sera le premier à profiter de cette sanction. Rob Huff (Volkswagen) devra quant à lui partir du fond de grille après un changement de moteur réalisé sur sa Volkswagen Golf GTI TCR. Le pilote du Sébastien Loeb Racing uplasował się na 15. miejscu w tabeli. Nestor Girolami (Honda) został ukarany karą 5 miejsca za wyprzedzanie pod czerwoną flagą podczas kwalifikacji. Lider klasyfikacji Kierowców, który miał startować z 13. pozycji, znajdzie się zatem na 18. pozycji.

Władze WTCR dostosowały bilans osiągów do poziomu Lynk & Co 03 TCR, który zdominował kwalifikacje w Zandvoort (Holandia) z pole position dla Theda Björka. Mocowania Cyan Racing będą mogły wykorzystać jedynie 97,5% mocy silnika w porównaniu do 100% poprzednio i tym samym będą na poziomie Hyundaia i30 N. Pozostałe samochody będą miały pełną moc.

Wyścig 1 WTCR będzie transmitowany na żywo w najbliższą sobotę o 14:15 w Eurosport 2.