Nathanaël Berthon na pole position na Słowacji

Nathanaël Berthon za kierownicą Comtoyou Racing Audi zdobył oba pole position w rundzie WTCR na torze Slovenia Ring.

opublikowany 10/10/2020 à 20:20

Tulisa

Tym razem a priori, ten właściwy. Pozbawiony pierwszego rzędu na torze Nürburgring z powodu kary, Nathanaël Berthon tym razem zdobył na torze dwa pole position w rundzie WTCR na Słowacji. Kierowca Comtoyou Racing był najszybszy w dwudziestominutowej sesji Q1, zdobywając pole position w pierwszym wyścigu i pierwsze punkty w weekend. Następnie dobiegł na czele sesji trzeciego segmentu (Q1), co dało mu pole position do trzeciego wyścigu.

Derrière Berthon en Q1 Nicky Catsburg a réalisé un bon tour pour se hisser à la deuxième place au volant de sa Hyundai et son futur adversaire en Pure ETCR Jean-Karl Vernay (Alfa Romeo) Team Mulsanne zajęła trzecie miejsce. Gilles Magnus z Comtoyou i Hyundai Gabriele Tarquini zajęły miejsca w pierwszej piątce.

Kilku wielkich zawodników mistrzostw nie udało się dostać do pierwszej 12. Wśród nich Tiago Monteiro (Honda) na 13. miejscu, Yvan Muller (Cyan Racing Lynk & Co) na 14. miejscu i lider mistrzostw Yann Ehrlacher, rozczarowani koniecznością rozstrzygnięcia po raz 15.

"Trzy wyścigi rozpoczniemy z 15. pozycji”, oświadczył. „Najwyraźniej nie jest to najlepsze miejsce. Musimy po prostu zdobyć kilka dobrych punktów. Tak właśnie jest i musimy z tym żyć. Zdecydowanie musimy gdzieś znaleźć rytm.

10-minutowa sesja Q2 została przerwana przez czerwoną flagę po tym, jak Attila Tassi rozbił swoją hondę Münnich Motorsport i uderzył w szyny. Sesja została wznowiona po sześciu minutach. Catsburg ponownie odnalazł rytm, zajmując pierwsze miejsce w drugim segmencie, aby wspiąć się do Q3 i walczyć o pole position z czasem 2:09.586 s. Pozostali zakwalifikowani do Q3 to Magnus, Norbert Michelisz, Berthon i Tom Coronel.

Podczas Q3 Berthon startował z trzeciej pozycji. Po tym, jak był najszybszy w Q1 i podczas drugiej sesji treningowej wcześniej tego samego dnia, Francuz ustanowił najlepszy czas z przewagą 0,283 sekundy nad Micheliszem.

Nicky Catsburg był trzeci, za Micheliszem, a przed Coronelem i Magnusem.

Pierwszy wyścig WTCR Race of Slovenia odbędzie się w niedzielę rano o godzinie 1:9 czasu lokalnego.