Van Gisbergen kontynuuje i odniósł 50. zwycięstwo w swojej karierze

Lider mistrzostw dominuje w sezonie Supersamochodów 2021. W tę niedzielę odniósł kolejne zwycięstwo w Townsville, 50. w swojej karierze.

opublikowany 11/07/2021 à 09:14

Quentina DUBOISA

Bierzemy to samo i zaczynamy od nowa! W najbliższą niedzielę odbył się drugi wyścig weekendu w Townsville w ramach mistrzostw Supercars. I po raz kolejny wyścig wygrał Shane van Gisbergen (Triple Eight), po raz 50. w swojej karierze.

Podobnie jak wczoraj, wyprzedza swojego kolegę z drużyny Jamiego Whincupa. Jedyna różnica w stosunku do wczoraj dotyczy kolejności startu. Jamie Whincup rzeczywiście wywalczył pole position przed Shane’em van Gisbergenem. Podium uzupełnia Anton De Pasquale (Dick Johnson Racing). Pierwsza trójka jest zatem identyczna z tą z wyścigu 3.

Za Willem Davidsonem (Dick Johnson Racing) zajął 4. miejsce, przed Willem Brownem (Erebus Motorsport) i Cameronem Watersem (Tickford Racing). Do ostatniego okrążenia obaj kierowcy walczyli o 5. miejsce. Ostatecznie to kierowca Erebus Motorsport wspiął się do czołowej piątki kosztem dobrego wyprzedzenia.

Następne spotkanie Supercars odbędzie się w przyszły weekend, nadal na torze Townsville.