Van Gisbergen wygrywa pierwszy wyścig weekendu w Townsville

Lider mistrzostw nie zadrżał w Townsville podczas pierwszego wyścigu i umacnia swoją przewagę nad rywalami w mistrzostwach.

opublikowany 10/07/2021 à 08:25

Quentina DUBOISA

Shane van Gisbergen (Triple Eight) wygrał pierwszy wyścig weekendu w Townsville. Lider mistrzostw Supercars wywalczył pole position i odniósł 48. sukces w swojej karierze, a już 9. w sezonie, w wyścigu kontrolowanym od startu do mety.

Pod szachownicą Shane Gisbergen ma ponad 7 sekund przewagi nad swoim kolegą z drużyny Jamiem Whincupem. Anton De Pasquale (Dick Johnson Racing) stanął na podium ze stratą 30 sekund do zwycięzcy. Ze swojej strony Mark Winterbottom (zespół 18) zaliczył wielki powrót tego dnia, zajmując 11 miejsc. Startując z 21. pozycji, mistrz z 2015 r. dotarł do mety na 10. pozycji. Z drugiej strony Will Davison (Dick Johnson), który wystartował z 3. pozycji, spadł na 9. miejsce.

Wyścig upłynął pod znakiem wielkiej walki pomiędzy Brodiem Kosteckim (Erebus Motorsport), Cameronem Watersem (Tickford Racing) i Markiem Winterbottomem (Team 18). Bitwa wygrana przez drugie miasto, autora świetnego manewru mającego na celu zdobycie przewagi nad dwoma przeciwnikami i przekroczenie linii na 8. pozycji.

Drugi wyścig weekendu zaplanowano na najbliższą niedzielę, a wyniki będą dostępne na AUTOhebdo.fr.