WTCC – Citroën zdobywa tytuł w Szanghaju

Citroën Racing zdobył tytuł mistrza producentów WTCC w Szanghaju dzięki hat-trickowi w pierwszym wyścigu. Yvan Muller zapewnił The Reds kolejny sukces w drugim wyścigu.

opublikowany 27/09/2015 à 10:59

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

WTCC – Citroën zdobywa tytuł w Szanghaju

Kurs 1

Jose Marii Lopeza odniósł swoje ósme zwycięstwo w sezonie w pierwszym wyścigu WTCC w Szanghaju (Chiny), gdzie startował z pole position. Citroën Racing zdobył hat-tricka Yvana Mullera et Sébastien Loeb który pokonał pierwszą Ładę prowadzoną przez Nicky'ego Catsburga. Budowniczy z krokwiami zdobywa tytuł Budowniczegos drugi rok z rzędu. Mehdiego Bennaniego po wykorzystaniu licznych kontaktów na początku plasuje kolejny C-Elysée WTCC w pierwszej piątce.

Pierwszy zakręt wyścigu pozostawił kilku kierowców na miejscu. Toma Coronela (Chevroleta), Tomek chilton (Chevroleta), Jana Filipa (Chevroleta), Roba Huffa (Łada) i Gabriele Tarquini (Honda) były szczególnie zaangażowane. Włoch otrzymał karę przesunięcia o pięć miejsc na starcie w następnym wyścigu za kontakt z mistrzem świata z 2012 roku.

Norberta Michelisza (Honda) udało się znaleźć wolne miejsce Mikołaj Lapierre (Lada), aby zająć szóste miejsce, podczas gdy Tiago Monteiro (Honda) wygrała swój pojedynek z Hugo Valentego (Chevrolet), który został skazany na wyścig regeneracyjny po utknięciu na starcie Ma Qing Hua (Citroena). Gwiazda narodowa wycofała się z powodu problemu mechanicznego, awansując na ósme miejsce. Nowy rekrut został ostatecznie zdyskwalifikowany.

Kurs 2

Yvana Mullera zaoferował sobie kolejny sukces w drugim wyścigu po wspaniałym starcie, w którym wykorzystał porzucenie opiekuna pole position Hugo Valentego ofiarą przebicia opony i utraty Toma Coronela, którego Cruze nie udało się naprawić na czas. Alzatczyk wykorzystał przewagę Gabriele Tarquini który stoczył zaciętą walkę z C-Elysée WTCC.

Włoch ostatecznie zajął drugie miejsce, wyprzedzając kilka setnych Jose Marii Lopeza. Sebastien loeb dalej Roba Huffa który przed nami znajdzie się w pierwszej piątce Tiago Monteiro (Honda) i Mehdiego Bennaniego. Ma Qing Hua zajął ósme miejsce przed siebie Mikołaj Lapierre et Jana Filipa. Grégoire'a Demoustiera (Chevrolet) zajął 12. miejsce z tyłu Norberta Michelisza.

Wyróżnij filmy ze spotkania WTCC w Szanghaju

Zapraszamy do zapoznania się z relacją ze spotkania WTCC w Szanghaju, przygotowaną przez naszego specjalnego korespondenta w numerze 2031 AUTOhebdo, dostępną od wtorku w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)