WTCC – Honda chciałaby konkurować na równych zasadach z Citroënem

Dyrektor sportowy Hondy na Europę, William de Braekeleer, ma nadzieję, że Citroën pozostanie zaangażowany w WTCC w 2017 roku, aby móc regularnie walczyć z francuską firmą.

opublikowany 16/09/2015 à 10:40

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

WTCC – Honda chciałaby konkurować na równych zasadach z Citroënem

W 2016 roku stajnia Wyścigi Citroëna ponownie zostaną wyrównane na frontach WRC i WTCC. Jednak do 2017 roku jodełkowa firma powinna dokonać wyboru w zakresie swojego programu sportowego. Potencjalne wycofanie się z Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych, które pozostawiłoby Hondzie gorzki posmak, gdyby japońska marka kontynuowała swoje zaangażowanie.

„Gramy w tych mistrzostwach już od czterech lat. Byliśmy zachwyceni pojawieniem się Citroëna i zgodziliśmy się również wyprzedzić o rok pojawienie się przepisów TC1, właśnie po to, aby umożliwić ich pojawienie się, precyzyjny Williams od Braekeleera, dyrektora sportowego Hondy Europe na marginesie spotkania w Motegi.

Czy poświęciliśmy się w ten sposób choć trochę? Ale to było dla dobra mistrzostw. A dla dobra mistrzostw byłoby oczywiście szkoda, gdyby Citroën odszedł. Zwłaszcza jeśli tym razem będziemy mieli czas na opracowanie samochodu tak jak oni, chcielibyśmy konkurować na równych zasadach i uczciwie ich pokonać. »

Belg przypomniał także, że decyzja dotycząca wejścia Hondy w 2017 roku jeszcze nie zapadła.

Pełny raport z rundy Motegi oraz pełny wywiad z Williamem de Braekeleerem znajdziesz w numerze 2029 AUTOhebdo, który jest już dostępny w wersji cyfrowej i w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz