WTCC – Lopez zdobywa swój drugi tytuł w Buriram

José-Maria Lopez wywalczył swój drugi tytuł WTCC po zwycięstwie w pierwszym wyścigu. Tiago Monteiro zwyciężył w skróconej drugiej konkurencji.

opublikowany 01/11/2015 à 12:12

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WTCC – Lopez zdobywa swój drugi tytuł w Buriram

Jose-Maria Lopez wywalczył tytuł mistrzowski w trzech wyścigach od końca sezonu, po swoim nowym tegorocznym sukcesie na koniec 1. wyścigu WTCC w Buriram (Tajlandia). Opiekun pole position utrzymał przewagę nad kolegą z drużyny Sébastien Loeb, Podczas gdy Ma Qing Hua kończy podium po odparciu ataków Mehdiego Bennaniego co uzupełnia czteroosobowy model Citroëna.

Gabriele Tarquini (Honda) zamyka pierwszą piątkę przed sobą Roba Huffa (Łada), Tiago Monteiro (Hondy), Stefano d'Aste (Chevroleta), Grégoire'a Demoustiera (Chevroleta) i Tin Sritrai (Chevrolet), ostatni sklasyfikowany.

Wyścig upłynął pod znakiem kilku kolizji, które pozostały w tyle Jana Filipa (Chevroleta), Yvana Mullera (Citroena), Norberta Michelisza (Hondy), Hugo Valentego (Chevroleta), Nicky'ego Catsburga (Łada), Mikołaj Lapierre (Łada) i Toma Coronela (Chevroleta). Komisarze badają wypadki.

Kurs 2

Tiago Monteiro wygrał wyścig 2 przed siebie Sebastien loeb et Ma Qing Hua (Citroena). Portugalczyk został złapany przez dziewięciokrotnego mistrza świata WRC ale wyścig został zatrzymany dwa okrążenia przed metą z powodu ciemności.

Wyścig był ożywiony walką pomiędzy Jose-Maria Lopez (Citroena), Gabriele Tarquini (Hondy), Roba Huffa (Łada) i Mehdiego Bennaniego (Citroena). Dwukrotny mistrz świata, który stoczył zaciekłą walkę ze swoim chińskim kolegą z drużyny, ostatecznie zajął czwarte miejsce, wyprzedzając Włocha, Brytyjczyka i Marokańczyka. Stefano d'Aste (Chevroleta) i Tin Sritrai (Chevrolet) znalazł się w pierwszej dziesiątce.

Norberta Michelisza (Honda) znalazła się na czele po zdobyciu pole position na odwrotnym starcie, ale Węgier musiał przejechać przez przejazd z powodu wykroczenia podczas napraw. Mieszkaniec Zengo Motorsport ma tylko siedem punktów przewagi Mehdiego Bennaniego w Trofeum Niezależnych w Jokohamie. Yvana Mullera ponownie wycofał się po kontakcie na początku wyścigu i ma teraz tylko dwie jednostki przewagi Sebastien loeb.

Na koniec kontroli, Tiago Monteiro został wykluczony z wyścigu i ostatecznie na zielonym dywanie zwycięstwo odniósł Sébastien Loeb.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z WTCC w Buriram, przygotowaną przez naszego specjalnego korespondenta w numerze 2036 AUTOhebdo, dostępną od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz