WTCC – Lopez i Monteiro wygrywają na torze Motegi

José-Maria Lopez i Tiago Monteiro wygrali oba wyścigi WTCC na torze Motegi. Argentyńczyk musiał jednak rzucić ręcznik w drugim wyścigu.

opublikowany 13/09/2015 à 09:49

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WTCC – Lopez i Monteiro wygrywają na torze Motegi

Jose-Maria Lopez (Citroën) wygrał pierwszy wyścig WTCC w Motegi (Japonia), gdzie ta dyscyplina po raz pierwszy podróżowała, obejmując prowadzenie w wyścigu od pierwszego zakrętu kosztem Tiago Monteiro (Hondy). Podium uzupełnili m.in Gabriele Tarquini (Honda), który dobrze wystartował z 6. pozycji na starcie.

Ma Qing Hua poprowadził peleton C-Elysée po oficjalnym wyścigu Civic WTCC, po wyprzedzeniu Sébastien Loeb i odpierając atakiYvana Mullera ostatecznie piąte miejsce przed dziewięciokrotnym mistrzem świata WRC. Hugo Valentego (Chevrolet) znalazł się w pierwszej dziesiątce z tyłu Mehdiego Bennaniego (Citroena), Roba Huffa (Łada) i Tiago Monteiro (Honda), który po wymianie silnika musiał startować z końca stawki. Mikołaj Lapierre (Lada) swój pierwszy wyścig WTCC ukończył tuż poza punktacją, wyprzedzając swoich rodaków Grégoire'a Demoustiera (Chevroleta) i Jana Filipa (Chevroleta).

W wyścigu 2, Tiago Monteiro zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo u siebie, wykorzystując słaby start polemana Hugo Valentego którzy będą musieli zadowolić się drugim miejscem. Od tego czasu wyjazd był ożywiony Jose-Maria Lopez musiał porzucić kolejny kontakt.

Roba Huffa (Lada) wspięła się na ostatni stopień podium po długotrwałym wywieraniu presji na francuskiego kierowcę. Brytyjczyk zyskał kilka pozycji, wykorzystując kontakty między sobą Ma Qing Hua i Gabriele Tarquini powodując wycofanie się Chińczyków. Na rezygnacji skorzystał także kierowca rosyjskiego producentaYvana Mullera który zgubił kaptur. Sebastien loeb zajął 4. miejsce, przed włoską Hondą i chińskim Citroënem.

Mikołaj Lapierre zajął 9. miejsce za Chevroletami Roal Motorsport Toma Chiltona i Toma Coronela. Jana Filipa zajmuje 12. miejsce przed nami Grégoire'a Demoustiera.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z WTCC w Motegi w numerze 2029 AUTOhebdo, dostępną od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)