WTCC – Michelisz pokonuje Citroënsa w kwalifikacjach Motegi

Norbert Michelisz zdobywa dla Hondy pierwsze w sezonie pole position na torze Motegi, pokonując Citroëny.

opublikowany 12/09/2015 à 09:44

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WTCC – Michelisz pokonuje Citroënsa w kwalifikacjach Motegi

Citroën po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobył pole position. Na terenie Hondy w Motegi (Japonia) prywatny kierowca Zengo Motorsport Norberta Michelisza wywalczył pierwsze miejsce na starcie w pierwszym wyścigu z czasem 1:1”55 w ostatniej sesji.

Węgier był o 8 setnych wyprzedzony przez lidera mistrzostw Citroëna Jose-Maria Lopez co kończy pierwszą linię. Od tego czasu C-Elysée nadal będzie w czołówce Sébastien Loeb i prywatny pilot Mehdiego Bennaniego rozpocznie się w drugiej linii przed Ma Qing Hua.

Od tego czasu wynik jest bardziej rozczarowujący dla oficjalnego zespołu Hondy Gabriele Tarquini zajął dopiero 6 miejsce, natomiast Tiago Monteiro jest 8. Yvana Mullera (Citroën) pojawi się pomiędzy dwoma modelami Civic.

Za swój debiut w WTCC Mikołaj Lapierre zajął 12. miejsce w swojej Ładzie, tuż za Chevroletem Hugo Valentego. Grégoire'a Demoustiera (Chevrolet) jest 14. z przodu Toma Coronela (Chevroleta) i Jana Filipa (Chevroleta).

Wyścigi WTCC na torze Motegi będą transmitowane na żywo w niedzielę 13 września od 7:XNUMX w Eurosport.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz