Yvan Muller podwaja stawkę w Makau

Yvan Muller dokonał wielkiego wyczynu w Makau, wygrywając drugi wyścig weekendu dzięki świetnemu startowi.

opublikowany 17/11/2019 à 01:54

Pierre Tassel

Po raz pierwszy w swojej karierze Yvana Mullera (Lynk&Co 03 – Cyan Racing) odnotowuje dwa zwycięstwa w ten sam weekend w Makau, po sukcesie w niedzielnym wyścigu na torze Guia.

Na starcie pole positioner Yann Ehrlacher utrzymał przewagę nad Thedem Björkiem, ale dobry ruch wykonał Muller, który na starcie był 5., który nagle wyprzedził Estebana Guerrieriego (Honda Civic – Münnich Motorsport) i Kevina Ceccona (Alfa Romeo – Team Mulsanne) i z amfilady w stronę Mandaryna zajęło trzecie miejsce.

Strategia zespołu, którą widzieliśmy już wczoraj w Cyan Racing, została szybko wdrożona i Muller przejął kontrolę nad wyścigiem przed końcem pierwszego okrążenia.

Następnie Ehrlacher stracił kilka miejsc w Lizbonie na początku drugiej pętli, po tym jak został wyprzedzony przez Guerrieriego i stracił impet. Francuz po tym manewrze plasuje się na 7. pozycji, co jednak pozwala tandemowi Muller – Björk uciec od rywalizacji.

To wtedy Ceccon pokonał Guerrieriego i zajął trzecie miejsce, a hierarchia zamarła i stanęła na podium, pomimo wszystkich prób Włocha, aby zmniejszyć dystans do dwóch wiodących Lynk&Co 03.

Le doublé pour Cyan Racing Lynk&Co permet à l’équipe de creuser encore l’écart au classement Teams, alors que Muller revient à 6 points d’Esteban Guerrieri (4e de cette C2) et surtout 17 points du leader Norbert Michelisz au classement Pilotes, le Hongrois du BRC Hyundai Squadra Corse terminant 10e grâce au « travail » de Nick Catsburg, qui a coupé son effort en vue de l’arrivée pour laisser passer son équipier.

Ehrlacher dojechał na 6. miejscu, Jean-Karl Vernay (Audi RS 3 LMS – Audi Sport Team Leopard) na 9., a Aurélien Panis (Cupra TCR – Comtoyou Cupra Racing) nie dojechał do mety drugiego wyścigu.