F4 Francja: Wyścig 1 dla Bartera, punkty dla Giustiego

Hugh Barter po raz ósmy w tym sezonie przekroczył linię mety w wyścigu na pierwszej pozycji. Jednak dwadzieścia pięć punktów zwycięstwa przypadło Alessandro Giusti, członkowi akademii debiutantów AUTOhebdo, gdyż Australijczyk nie był w stanie zdobyć ani jednego punktu.

opublikowany 17/09/2022 à 11:05

Jeremy’ego Satisa

Walka o tytuł trwa nadal pomiędzy Alessandro Giusti i Hugh Barterem. Startując z pole position w Walencji (Hiszpania), członek akademii debiutantów AUTOhebdo zdobył dwadzieścia pięć punktów za zwycięstwo… zajmując drugie miejsce w pierwszym wyścigu.

Hugh Barter, który minął linię mety na pierwszej pozycji po pokonaniu Francuza na pierwszym okrążeniu, tutaj w Hiszpanii nie zdobył żadnych punktów ze względu na swoje zaangażowanie w hiszpańską F4 i fakt, że jeździł już na tym torze w tym roku. roku, jak miało to już miejsce podczas belgijskiej rundy Spa-Francorchamps.

W każdym razie Hugh Barter przekracza linię mety na pierwszym miejscu po raz ósmy w tym sezonie, ale widzi, jak Alessandro Giusti, będący w bardzo dobrej formie na koniec sezonu, wraca do zaledwie trzech punktów przed wyścigiem 2 (w tę sobotę 16:25) i 3 (niedziela, 9:50).

Autor autorytatywnego podwójnego pole position w piątek z nie mniej niż 7/10 przewagą nad Barterem, Giusti będzie miał okazję przejąć kontrolę nad mistrzostwami już dziś po południu, jeśli zdobędzie co najmniej cztery punkty. Souta Arao, również walcząca o tytuł, zajęła 3. miejsce i zdobyła punkty za drugie miejsce.

Należy pamiętać, że wyścig odbywał się głównie w ramach samochodu bezpieczeństwa. Pierwszy incydent z udziałem Edgara Pierre'a doprowadził do kolejnego incydentu pomiędzy Yuto Nomurą i Dario Cabanelasem, zanim z kolei Antoine Fernande pod koniec wyścigu spowodował pojawienie się samochodu bezpieczeństwa.