Ayumu Iwasa, mistrzyni Francji w F4

Podczas ostatniego spotkania sezonu Japończyk Ayumu Iwasa został oficjalnie koronowany na mistrza Francji Formuły 4 w Le Castellet.

opublikowany 21/11/2020 à 15:13

Jeremy’ego Satisa

Jedyne, co musiał zrobić, to pojawić się w ten weekend w Le Castellet, aby zapewnić sobie tytuł mistrza Francji F4. Więc oczywiście Ayumu Iwasa nie zaginął. Japoński kierowca, zdominowany przez Isacka Hadjara w ubiegły weekend, uczcił swój tytuł podwójnym pole position, zdobytym w piątek na krótkim torze Paul-Ricard.

Jednak Japończyk, pomimo swojej czołowej pozycji w wyścigu 1, w sobotni poranek przegrał (2. miejsce) z Isackiem Hadjarem, a w sobotnie popołudnie w wyścigu 6 zajął 2. miejsce na odwróconej pozycji startowej.

Protegowany Hondy, autor ośmiu zwycięstw i czternastu podium w tym sezonie, zdominował sezon po spędzeniu roku w japońskiej F4 (2017) i zdobyciu tytułu mistrza w formule SRS. Zastąpi na liście Francuza Hadriena Davida.