F V8 3.5 – Fittipaldi wraca do zwycięstwa w Jerez

Pietro Fippialdi zdominował drugi wyścig weekendu Formuły V8 3.5 World Series w Jerez, przed Egorem Orudzhevem.

opublikowany 28/05/2017 à 14:54

Pomimo skomplikowanego startu Pietro Fittipaldiego (Lotus), gdzie wyprzedził go startujący z pierwszego rzędu Egor Orudzhev (SMP Racing by AVF), Pietro Fittipaldi był w stanie ponownie objąć prowadzenie już na pierwszym okrążeniu i nigdy nie odpuścić dowództwo wyścigu Drugi wyścig World Series Formula V2 8 w Jerez (Hiszpania).

Pit stopy nie zmieniły hierarchii na szczycie rankingów, a Pietro Fittipaldi nigdy nie był bezpośrednio zagrożony przez towarzyszących mu na podium SMP Racing Egora Orudzheva i Matevosa Isaakyana. Alfonso Celis (Fortec Motorsport) pod koniec wyścigu mocno naciskał na Rosjanina, ale musiał zadowolić się czwartym miejscem.

René Binder (Lotus) zajął piąte miejsce przed Damiano Fioravantim (RP Motorsport), pierwszym debiutantem. Teo Martins z Konstantina Teresczenki i Nelsona Masona zajęli odpowiednio 7. i 8. miejsce, przed Diego Menchacą (Fortec Motorsport) i Yu Kanamaru (RP Motorsport), którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce. Roy Nissany (RP Motorsport) został zmuszony do wycofania się w połowie wyścigu natomiast Giuseppe Cipriani (Il Barone Rampante) popełnił błąd na ostatnim okrążeniu.

Zapoznaj się z raportem z World Series Formula V8 3.5 w Jerez w numerze 2116 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.