FR 2.0-C1: Yifei Ye na premierze na torze Monza

Yifei Ye zdominował pierwszy wyścig na Monzy od początku do końca i odniósł swój pierwszy sukces w serii Eurocup Formula Renault 2.0.

opublikowany 21/04/2018 à 14:51

Pierre Tassel

Autor pole position dzisiejszego poranka w kwalifikacjach, Chińczyk Yifei Ye (Josef Kaufmann Racing) znakomicie wygrał pierwszą konfrontację weekendu na Monzy w Formule Eurocup Renault 2.0.

Były mistrz Francji FFSA F4 z 2016 roku zdominował wyścig od startu do mety, po najlepszym starcie z Christianem Lundgaardem (MP Motorsport). Ten ostatni walczył już przy pierwszym hamowaniu z Maxem Fewtrellem (R-Ace GP), liderem mistrzostw przed rundą Lombard, oraz obydwoma kierowcami, którzy nawiązali kontakt. Fewtrell został zmuszony do natychmiastowego powrotu do boksów.

Prowadzący Ye utrzymuje przez całą imprezę nieco ponad sekundę nad Lundgaardem, co jest na tyle wystarczające, aby nie martwić się rezydentem MP Motorsport, który nie będzie w stanie nic zrobić, aby przeszkodzić Ye w zdobyciu pierwszego sukcesu w Eurocup FR 2.0, pierwszy dla chińskiego kierowcy w tej specjalności.

Najlepszym debiutantem był Lundgaard, który zajął drugie miejsce przed Lorenzo Colombo (JD Motorsport). Alexander Smolyar (Tech 1 Racing) zakończył zawody na czwartym miejscu, przed Alexem Peronim (MP Motorsport.

Zdjęcie grupowe francuskich kierowców Victora Martinsa i Charlesa Milesiego (Tech 1 Racing) na szóstej i siódmej pozycji.

Drugi wyścig weekendu odbędzie się jutro w niedzielę o 13:40.