FR 2.0-C3: mistrz Aitken, ostatni zwycięzca Barnicoat

Finał Formuły Renault 2.0 Eurocup pozwolił Jackowi Aitkenowi zdobyć tytuł w sezonie 2015. Ben Barnicoat jest ostatnim zwycięzcą sezonu.

opublikowany 18/10/2015 à 14:02

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

FR 2.0-C3: mistrz Aitken, ostatni zwycięzca Barnicoat

FinałFormuła Europucharu Renault 2.0 na andaluzyjskiej trasie Jerez zadecydował o przyznaniu tytułu, choć Jack Aitken (GP Koiranen), zwycięzca dwóch rozegranych wczoraj wyścigów, odniósł wyraźną przewagę w staraniach o koronację.

Brytyjczyk nie miał łatwego zadania po skomplikowanych kwalifikacjach i wyjściu z toru. Zaczynając od pit lane, nie spodziewano się, że Aitken zobaczy zwycięstwo Kevina Jörga w nadziei na koronę. Kierowca Josef Kaufmann Racing również zaryzykował wybór gumy, zakładając mokre opony, co ostatecznie zakończyło się przegraną.

Ani Jörg (24. na mecie), ani jego kolega z drużyny Louis Delétraz (6. miejsce) nie byli w stanie zmartwić Aitkena w tę niedzielę, który zajął 16. miejsce i zdobył puchar, co było jego drugim tytułem w 2015 r. po koronie ALPS. Ostatni wyścig wygrał Ben Barnicoat (Fortec Motorsports), przed Anthoine Hubertem (Tech 1 Racing) i Ignazio D’Agosto (Manor MP Motorsport). Tytuł drużynowy przypadł Josefowi Kaufmannowi Racing.

>>>>> Filmy z wyścigów w Jerez <<<< Pełną relację z finału Eurocup Formuły Renault 2.0 znajdziesz w numerze 2034 AUTOhebdo, który będzie dostępny od jutrzejszego wieczoru w wersji cyfrowej, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz