FR 2.0 – dobre działanie Jacka Aitkena

Brytyjczyk Jack Aitken po dzisiejszych dwóch sukcesach poprowadzi mistrzostwa Eurocup FR 2.0 w jutrzejszym wyścigu finałowym w Jerez.

opublikowany 17/10/2015 à 20:51

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

FR 2.0 – dobre działanie Jacka Aitkena

Pokonany przez kierowców Josef Kaufmann Racing Louisa Delétraza i Kevina Jörga w mistrzostwach przybywając do Jerez, Brytyjczyk Jack Aitken chciał maksymalnie wykorzystać swoją kartę, mając na względzie zdobycie tytułu mistrza kierowców w 2015 roku w Formule Eurocup Renault 2.0. Po zdominowaniu dzisiejszych porannych kwalifikacji kierowca Koiranen GP zdobył dublet w Andaluzji podczas dwóch wyścigów tego dnia, rozgrywanych w warunkach pogodowych skomplikowanych przez deszcz.

Zwycięzca przed Jörgiem i Ignazio D’Agosto (Manor MP Motorsport) na początku popołudnia Aitken skorzystał z okazji, aby przy tej okazji przejąć kontrolę nad mistrzostwami. 19-letni kierowca będzie kontynuował swoją dynamikę i powiększał przewagę pod koniec drugiego wyścigu, w którym zwyciężył D'Agosto i Ben Barnicoat (Fortec Motorsports), którzy byli niezadowoleni w pierwszym wyścigu po tym, jak zostali zmuszeni do wycofania się ze względu na mecie, podczas gdy podium wyciągało do niego ramiona.

Mniejszy sukces Francuza Anthoine’a Huberta (Tech 1 Racing), wciąż walczącego o tytuł przed spotkaniem w Jerez, który po początkowym siódmym miejscu stracił wszelką nadzieję po kontakcie ze swoim rodakiem Valentinem Hasse-Clotem (Fortec Motorsports) , ukarany za manewrowanie czterema miejscami na niedzielnej stawce.

Jutro o koronę będzie walczyć trzech zawodników. Aitken będzie miał 13 punktów przewagi nad Jörgiem i 21 punktów nad Delétrazem.

>>>>> Filmy z wyścigów w Jerez <<<<

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz