FR 2.0 WEC: Wznowienie Vergne

Jean-Eric Vergne docenia hiszpańskie tory. Choć od czasów Barcelony nie zwyciężył w Pucharze Europy Zachodniej Formuły Renault 2.0, Francuz wygrał dwa wyścigi w Walencji i ponownie włączył się w walkę o tytuł.

opublikowany 14/09/2009 à 11:52

Artykuł wstępny

Jean-Eric Vergne działa w obu przypadkach. Drugie miejsce w rankingu Formuły Eurocop Renault 2.0 Francuz jest także wicemistrzem Pucharu Europy Zachodniej. Zwycięzca trzech pierwszych wyścigów (Nogaro, wyścig 1 i 2, Barcelona, ​​​​wyścig 1) sezonu 2009 w FR 2.0 WEC, Vergne było wówczas zdominowane przez swoich dwóch głównych rywali, Nathanaëla Berthona i Alberta Costę. Podczas szóstej rundy sezonu (wyścigi 11 i 12) w Walencji mistrz Francji wrócił na właściwe tory, wygrywając oba weekendowe wydarzenia.

Podczas pierwszego weekendowego wyścigu Jean-Eric Vergneowi udało się uciec z pole position, którego nie zajmował od początku sezonu w Nogaro. Po 26 minutach wyścigu Francuz zwyciężył przed Albertem Costą i Nathanaëlem Berthonem. Ten ostatni z takim wynikiem zgromadził niezbędne punkty do zapewnienia sobie tytułu mistrza Francji FFSA Formuły Renault 2.0. Jego występy podczas rund francuskich pozwoliły mu wyprzedzić Vergne, który grał zbyt nieregularnie, szczególnie w Pau.

Ale w Hiszpanii jest inaczej. Pochodzący z Pontoise, zwycięzca wyścigu w Barcelonie, w Walencji jest bezkompromisowy. Autor nowego polaka w niedzielę Francuz uciekł już na pierwszych okrążeniach wyścigu, by zgubić przeciwników. I po raz kolejny zwyciężył, wciąż wyprzedzając Alberta Costę. Weekend był idealny dla Vergne, który miał dwa pole position, dwa zwycięstwa i najszybsze okrążenie w wyścigu. W klasyfikacji generalnej na dwa weekendy zawodów Jean-Eric Vergne traci jedenaście punktów do Alberta Costy.

Generalna klasyfikacja : 1. Costa 139 pkt? 2. Vergne 128 pkt? 3. Berthon 112 pkt? 4. Monras 92 pkt? 5. Abelli 77 pkt? 6. Muńoz 56 pkt? 7. Szczyt 47 pkt? 8. Azzam 38 pkt? 9. Lariche 30 pkt? 10. Otegui 29 pkt?