FR 3.5-C1: Pierwszy sukces Tio Ellinasa

Startując z pole position, Tio Ellinas odniósł swój pierwszy sukces w Formule Renault 3.5 już podczas pierwszego wyścigu na torze Silverstone. Matthieu Vaxivière stanął na podium.

opublikowany 05/09/2015 à 15:46

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

FR 3.5-C1: Pierwszy sukces Tio Ellinasa

Od początku weekendu na Silverstone Cypryjczyk Tio Ellinas (Strakka Racing) nadal wyznacza tempo na brytyjskiej ziemi. Najlepszy czas w treningach, ówczesny autor pole position, debiutant wygrał w tę sobotę swój pierwszy sukces w tej dyscyplinie, po opanowaniu pierwszego wyścigu spotkania.

Jednak już na starcie poleman zobaczył miniętego Jazemana Jaafara (Fortec Motorsports). Oliver Rowland (Fortec Motorsports) i Matthieu Vaxivière (Lotus), zetknęły się, co spowodowało obrażenia malezyjskiego pilota. Ten ostatni ożywi większość wydarzenia, walcząc z Rowlandem, Vaxivière i Tom Dillmann (Jagonaya Ayam z Carlin). Ostatecznie Rowland i Vaxivière staną na podium za niedotykalnym Ellinasem.

Nycka de Vriesa (DAMS) zajął czwarte miejsce po wykorzystaniu błędu Dillmanna na zakręcie Becketta, co sprowadziło byłego zawodnika serii GP2 z powrotem w dół w hierarchii, zanim powrócił na 5. pozycję.

Gustav Malja (Strakka Racing) zajmuje szóste miejsce przed kierowcami Ardenu, Jegorem Orudzhevem i Nicholas Latifi. Roy Nissany (Tech 1 Racing) i Jaafar uzupełniają pierwszą dziesiątkę.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz