FR 3.5-C2: Rowland dominuje nad Vaxivière

Brytyjczyk Oliver Rowland zwyciężył w tę niedzielę podczas drugiego wyścigu Formuły Renault 3.5 na torze Silverstone, wyprzedzając Matthieu Vaxivière.

opublikowany 06/09/2015 à 16:16

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

FR 3.5-C2: Rowland dominuje nad Vaxivière

Matthieu Vaxivière (Lotos) miał wszystkie karty w ręku, aby przyjść i odzyskać punkty w tę niedzielę o godz Oliver Rowland (Fortec Motorsports), lider klasyfikacji generalnej. Po zdobyciu pole position Francuz miał doskonały start do drugiego wyścigu, jednak nieco dłuższy niż Brytyjczyk pit stop spowodował, że kierowca Lotusa stracił prowadzenie w wyścigu.

Następnie po zatrzymaniu się na torze zostanie wypuszczony samochód bezpieczeństwa. Toma Dillmanna (Jagonya Ayam z Carlin), ale to nie przeszkodzi Oliverowi Rowlandowi w kontrolowaniu zakończenia imprezy po jej wznowieniu. Kierowca Fortec przekroczył linię mety jako zwycięzca, wyprzedzając Vaxivière’a o nieco ponad sekundę.

Pietro Fantin (International Draco Racing) uzupełnia podium przed Deanem Stonemanem (DAMS) i kierowcami Arden Nicholas Latifi i Jegora Orudżewa. Nick Yelloly (Lotus) wspina się na siódmą pozycję przed Gustavem Malją (Strakka Racing), a Aurélien Panis (Tech 1 Racing) wchodzi do pierwszej dziesiątki na dziewiątej pozycji przed Seanem Gelaelem (Jagonya Ayam z Carlin).

W klasyfikacji generalnej Rowland ma 209 punktów i wyprzedza Matthieu Vaxivière’a, drugiego z 173 punktami. Kolejna runda Formuły Renault 3.5 odbędzie się za tydzień na torze Nürburgring.

Relację z wydarzenia na Silverstone w Formule Renault 3.5 znajdziecie w numerze 2028 AUTOhebdo, dostępnym od jutrzejszego wieczoru w wersji cyfrowej, a od najbliższej środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz