FR 3.5-C3: Pierwszy sukces Nycka De Vriesa

Ostatni wyścig w historii Formuły Renault 3.5 wygrał Nyck De Vries, który odniósł swój pierwszy sukces w tej dyscyplinie.

opublikowany 18/10/2015 à 16:34

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

FR 3.5-C3: Pierwszy sukces Nycka De Vriesa

Formuła koronowanego mistrza Eurocup Renault 2.0 w ​​zeszłym roku, nyck De Vries (TAMY) będą czekać na ostatni wyścig roku w Jerez w Hiszpanii i ostatni z Formuły Renault 3.5 przed wznowieniem mistrzostw w 2016 roku przez RPM Racing pod nazwą Seria Formuła 3.5, aby dodać jego nazwisko do listy.

Holender szybko przejął kontrolę nad rundą przeciwko zdobywcy pole position i mistrzowi Oliver Rowland (Fortec Motorsports) i dobrze kontrolował dwie interwencje samochodu bezpieczeństwa spowodowane wyjazdami Nikity Zlobin (Pons Racing) i Roya Nissany'ego (Tech 1 Racing), aby ostatecznie zwyciężyć przed Rowlandem i Matthieu Vaxivière (Lotos), powrócił na trzecie miejsce po zaciętej walce z Egorem Orudżewem (Arden), Rosjaninem, który doznał przebicia opony.

Dzięki temu sukcesowi De Vries zajął trzecie miejsce w mistrzostwach i został najlepszym debiutantem. Tio Ellinas i Gustav Malja (Strakka Racing) zajęli czwarte i piąte miejsce przed nimi Tom Dillmann (Jagonya Ayam z Carlin), Egor Orudzhev, Jazeman Jaafar (Fortec Motorsports), Sean Gelael (Jagonya Ayam z Carlinem) i Nicholas Latifi (Ardeny). Aurélien Panis (Tech 1 Racing) kończy sezon na trzynastym miejscu.

>>>>> Filmy z wyścigów w Jerez <<<<

Pełną relację z zawodów Jerez Formula Renault 3.5 znajdziesz w numerze 2034 AUTOhebdo, dostępnej od jutrzejszego wieczoru w wersji cyfrowej, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz