FR2.0-C1: Ben Barnicoat odzyskuje zwycięstwo w Le Mans

Ben Barnicoat odniósł swoje drugie zwycięstwo z rzędu, wygrywając pierwszy wyścig Eurocup FR 1 w Le Mans.

opublikowany 26/09/2015 à 17:41

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

FR2.0-C1: Ben Barnicoat odzyskuje zwycięstwo w Le Mans

Gdy kierowcy Josef Kaufmann Racing pojedynkowali się na pierwszym zakręcie, Ben Barnicoat skorzystał z okazji i objął prowadzenie przed Kevinem Jörgiem i Louisem Delétrazem, walcząc z Jackiem Aitkenem (Koiranen GP) i Ukyo Sasaharą (ART Junior Team). W peletonie Harrison Scott (AVF) stracił wiele pozycji, a Thiago Vivacqua (JD Motorsport) stracił pozycję.

Jeśli różnica między Benem Barnicoatem a Kevinem Jörgiem ustabilizowała się w okolicach drugiego miejsca, Louis Delétraz musiał poradzić sobie z presją, jaką nałożyli na niego Jack Aitken i Ukyo Sasahara. Z tyłu pojedynek Dennisa Olsena (Manor MP Motorsport) z Anthoine’em Hubertem (Tech 1 Racing) pozwolił na powrót Jake’a Hughesa (Koiranen GP), który startował z siódmego rzędu. Brytyjczyk musiał się jednak wycofać po zerwanym zawieszeniu na dwunastym okrążeniu.

Po odejściu Dariusa Oskoui (ART Junior Team) i wypadku Bruno Baptisty (Manor MP Motorsport) kierownictwo wyścigu wywieszało czerwoną flagę. W ten sposób Ben Barnicoat przypieczętował zwycięstwo przed Kevinem Jörgiem i Louisem Delétrazem. Jack Aitken był blisko podium, a za nim uplasowali się Ukyo Sasahara i Anthoine Hubert, którzy na czternastym okrążeniu znaleźli przewagę nad Dennisem Olsenem. Za Norwegiem podążył Ignazio D'Agosto (Manor MP Motorsport). Dziewiąty Valentin Hasse-Clot (Fortec Motorsports) był najlepszym debiutantem i zdobył swoje pierwsze punkty. Pierwszą dziesiątkę uzupełnił Martin Kodrić (Fortec Motorsports).

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz