FR2.0-C2: Ben Barnicoat otwiera swoje stoisko na torze Nürburgring

Zwycięzca Formuły Renault 2014 NEC z 2.0 roku, Ben Barnicoat (Fortec Motorsports) zdobył swoje pierwsze pole position i swoje pierwsze zwycięstwo w Formule Renault 2.0 Eurocup.

opublikowany 13/09/2015 à 20:58

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

FR2.0-C2: Ben Barnicoat otwiera swoje stoisko na torze Nürburgring

Ze względu na deszcz start odbył się z udziałem samochodu bezpieczeństwa. Po czterech okrążeniach, podczas których Jehan Daruvala (Fortec Motorsports) i Wasilij Romanow (Cram Motorsport) musieli wycofać się z wyścigu, zwolniono zawodników. Początkowo ostrożni czołowi kierowcy utrzymali swoje pozycje. Ben Barnicoat opuścił Martina Kodrica, aby walczyć z Ukyo Sasaharą. Japończyk znalazł otwarcie na szóstym okrążeniu, ale Chorwat od razu odpowiedział. Za nimi Anthoine Hubert musiał poradzić sobie z presją Louisa Delétraza, który okrążenie wcześniej wyprzedził Kevina Jörga.

Podczas gdy Ben Barnicoat uciekł na prowadzeniu, jego kolega z drużyny Martin Kodrić zdołał pozbyć się Ukyo Sasahary. Wśród pretendentów do tytułu Jack Aitken został zaskoczony przez Jake'a Hughesa w szóstej rundzie. Trzy okrążenia później Ukyo Sasahara popełnił błąd i spadł na szóste miejsce, pomiędzy Kevinem Jörgiem i Jake'em Hughesem, po czym Jack Aitken natychmiast odzyskał swoją pozycję.
Solidny lider Ben Barnicoat zwyciężył z ponad sześciosekundową przewagą nad Martinem Kodriciem, który zapewnił Fortec Motorsports dublet. Anthoine Hubert oparł się atakom Louisa Delétraza i zdobył swoje piąte podium w tym roku. Kevin Jörg był piąty, a za nim uplasowali się Jack Aitken i Jake Hughes, którzy na ostatnim okrążeniu wyprzedzili Ukyo Sasaharę. Ignazio D'Agosto (Manor MP Motorsport) i Harrison Scott (AVF)? najlepszy debiutant dnia – również zdobył punkty.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz