FR3.5-C2: Ellinas i Strakka stawiają czoła deszczowi na torze Nürburgring

Tio Ellinas odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie w drugim wyścigu serii FR 2 na torze Nürburgring rozgrywanym w zmieniających się warunkach. Strakka Racing podpisuje kontrakt z Gustavem Malją.

opublikowany 13/09/2015 à 14:15

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

FR3.5-C2: Ellinas i Strakka stawiają czoła deszczowi na torze Nürburgring

Strakka Racing zwyciężyła w Formule Race 2 Renault Seria 3.5 na torze Nürburgring (Niemcy) z dubletem zdobytym przez Tio Ellinasa i Gustava Malji. Cypryjczyk i Szwed byli najskuteczniejsi podczas zmieniającej się pogody na torze Eifel, po tym jak wystartowali na wysychającym torze i musieli stawić czoła powrotowi deszczu na ostatnich okrążeniach.

Nycka de Vriesa (Dams) zajmuje podium z przodu Alfonso Celis Jr (AVF) i Jegor Orudzew (Arden Motorsport).

Oliver Rowland (Fortec Motorsports) liczył na powtórzenie wyniku z poprzedniego dnia, ale lider mistrzostw obrócił się na pierwszym okrążeniu. Po dobrym powrocie z ostatniego miejsca Brytyjczyk wywalczył punkt z ostatniego miejsca kosztem bezpośredniego rywala Matthieu Vaxivière’a (Lotos) uwięziony przez późną ulewę. Francuz traci do lidera 50 punktów zwycięzca wyścigu 1.

Toma Dillmanna (Jagonya Ayam i Carlin) zajmują 14. miejsce po tym, jak ewoluowali w czołówce. Jednak Francuz miał długi pierwszy przejazd i stracił już zbyt wiele miejsc, kiedy się zatrzymał. Jego rodak Auréliena Panisa (Tech 1 Racing) wycofał się z powodu problemu mechanicznego.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z World Series by Renault na torze Nürburgring w numerze 2029 AUTOhebdo, dostępną od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach oraz od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz