FRAC – Wyścig 1: Idealny start Montoyi

Sebastian Montoya (Mumbai Falcons) zwyciężył w pierwszym wyścigu Azjatyckiej Formuły Regionalnej w Abu Zabi. Pokonał Gabriele Mini (Hitech) i Arthura Leclerca (Mumbai Falcons).

opublikowany 22/01/2022 à 09:20

Jeremy’ego Satisa

Sebastian Montoya debiutuje w tej kategorii jak marzenie. Po dwóch latach spędzonych we włoskiej Formule 4 Kolumbijczyk zadebiutował w F3 Regionalne w tym roku. Aby przygotować się do FRECA, sprzymierzył się z FRAC, zimowymi mistrzostwami Azji rozgrywanymi w Zatoce Perskiej.

Przynajmniej możemy powiedzieć, że miał niezwykle obiecujący start. Autor pole position w Q1, syn Juana Pabla, doskonale poradził sobie w swoim pierwszym oficjalnym wyścigu w tej kategorii, pomyślnie uruchamiając i ponownie uruchamiając samochód bezpieczeństwa. Dzięki blokowaniu na starcie swojego towarzysza z pierwszego rzędu, Jak Crawforda, Montoya zdołał wystartować, a następnie doskonale oparł się zagrożeniu Isacka Hadjara.

Zajmujący drugie miejsce przez długi czas Habowie utknęli w pułapce po ponownym uruchomieniu samochodu bezpieczeństwa. Musiał ustąpić miejsca swojemu koledze z drużyny Gabriele Mini (Hitech), a Arthur Leclerc (Mumbai Falcons) również skorzystał z okazji, aby wyprzedzić rywala i zająć miejsce na podium. Hadjar zajął 4. miejsce, a jego rodak Hadrien David znalazł się na końcu stawki po tym, jak został złapany w wypadku na 6. zakręcie. Mimo to David zaliczył najlepsze okrążenie w wyścigu, w którym nie było zbyt wielu widowisk i wyprzedzań. Należy pamiętać, że wyścig 2 odbędzie się o 7:50 w niedzielę rano.